Nükhet Duru, belgesel tartışmasıyla ilgili konuştu: ‘Cam kırığı yutmuş gibi hissettim’

Nükhet Duru, belgesel tartışmasıyla ilgili konuştu: ‘Cam kırığı yutmuş gibi hissettim’

Sanatçı Nükhet Duru, Netflix’in yayın durdurma kararı aldığı “Duru Olmak” belgeseliyle ilgili açıklamalarda bulundu. Duru, belgeselin yönetmeni Mustafa Tunç ile yaşadığı telif tartışmalarıyla ilgili, “Tabii ki ilk günlerde cam kırığı yutmuş gibi hissediyordum kendimi. Genç bir insana el vermeye çalışmak ve onun bir şeyi başarması için kendi üzerinden bir şey yaratmasını izlemek zevki sonunda böyle olmamalıydı” dedi.

19 Şubat’ta Netflix Türkiye’de gösterime giren ve Nükhet Duru’nun “Hikâyesi Var” albümünü odağına alan “Duru Olmak” adlı belgeselin yayımlanmasının ardından, Duru ve belgeselin yönetmeni Mustafa (Mu) Tunç arasında telif tartışmaları yaşandı. Bunun üzerine Netflix belgesel hakkında yayın durdurma kararı aldı.

TV100’de yayımlanan “Okan Bayülgen ile Nokta” adlı programa konuk olan Nükhet Duru, belgesel hakkında açıklamalarda bulundu. Duru şunları söyledi:

“Bu belgeseldeki çalıştığımız yönetmen arkadaşımız (Mustafa Tunç) maalesef bazı hırslara mı kapıldı desem, çabuk mu şöhret olmak istedi desem. Yaptığı bir röportajda öylesine fazla yalan söylemiş ki, şaşırdım yani. Hiç benimle uymayacak şeyler, teşekkür bile etmediğimi söylemiş. Tabii bir gerçeği yansıtmıyor. Teşekkürlerimin videodaki listesine baktım 20 dakika teşekkür var. Kendi kendini imha etmek istedi yani sonuç oraya vardı.

Yapmak istediğimiz en önemli şey o dijital platform dünya açılmış bir platform olduğundan müzik sektörü açısından güzel bir gedik açıldı, güzel bir kapı açıldı diye düşündüm. Benimki biter, başka arkadaşların ki başlardı. Belgesi eksik bir toplum olduğumuzdan, insanların belgeselini çekmek onları saklamak ve ileride sevgiyle yad etmek çok önemli benim için. Birçok genç arkadaşımla şarkı söylüyorum orada stüdyoda heyecanımız belli birbirimizle olmaktan mutluluğumuz belli. Küçük kıskançlıklar, ayıp ben daha mı önde girdim, yok daha mı aşağıda kaldım dur bakayım iyi oturdu mu bana falan. Bu gerçeklikleri seyirci ileride paylaşmak istedim fakat hevesi kursağımızda kaldı.”

‘Cam kırığı yutmuş gibi hissettim’

Süreç nedeniyle kırgınlık yaşadığını belirten Duru, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tabii ki ilk günlerde cam kırığı yutmuş gibi hissediyordum kendimi. Genç bir insana el vermeye çalışmak ve onun bir şeyi başarması için kendi üzerinden bir şey yaratmasını izlemek zevki sonunda böyle olmamalıydı. Çok kırıldım. Ama şimdi atlattım. Dünyanın her yerinde mahkeme açmak istiyor. Söyledikleri o kadar gerçek dışı ki, galiba kendi de inanıyor. Bence yardıma ihtiyacı var, yardım almalı! Şüphe ediyorum yani buradaki mantaliteden.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal