Noah Baumbach’ın yeni filmi ‘Marriage Story’ Netflix’te yayında

Noah Baumbach’ın yeni filmi ‘Marriage Story’ Netflix’te yayında

“Mürekkep Balığı ve Balina”, “Frances Ha”, “Bayan Amerika” filmleriyle tanınan yönetmen Noah Baumbach imzalı “Marriage Story”, Netflix’te yayımlandı.

Adam Driver ve Scarlett Johansson’ın başrolleri paylaştığı filmde, bir sanat yönetmeni ve oyuncu eşinin New York’tan Los Angeles’a uzanan boşanma süreci ele alınıyor.

Baumbach’ın senaryosunu da kaleme aldığı filmde Driver ve Johansson’a Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta ve Merritt Wever eşlik ediyor.

Bağımsız Ruh Ödülleri ve Gotham Ödülleri’nde aldığı adaylıklarla adından söz ettiren“Marriage” Story”, Oscar yarışı için de dikkat çeken yapımlar arasında yer alıyor.

“Marriage Story”i Venedik ve Toronto gibi önemli festivallerde gösterdikten sonra Amerika’da az sayıda sinema salonunda gösterime sokan Netflix, bu stratejiyi daha önce de Oscar yarışında üç ödül alan Alfonso Cuarón’un “Roma” filmi için uygulamıştı.

Öte yandan “Marriage Story”, New York’ta ayakta kalan tek salonlu sinemaların sonuncusu olan Paris Theater’da gösterilerek, yeniden açılmasına vesile olmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal