‘No Time to Die’ın gösterimi, koronavirüs endişesiyle kasım ayına ertelendi

‘No Time to Die’ın gösterimi, koronavirüs endişesiyle kasım ayına ertelendi

3 Nisan’da gösterime girmesi planlanan “No Time to Die”, koronavirüsüne bağlı kaygılar nedeniyle kasım ayına ertelendi.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, ancak zamanla dünyanın dört bir yanına yayılarak tüm dünyada korkuya neden olan koronavirüsü, sinema dünyasında da etkisini hissettiriyor. Çin ve İtalya gibi koronavirüsünün görüldüğü ülkelerde çekilmesi planlanan pek çok filmin prodüksiyonu sekteye uğrarken, insanların sinema salonu gibi kapalı alanlarda uzun süre vakit geçirmek istememesi gişe rakamlarını da ciddi şekilde etkiledi. Koronavirüsünün neden olduğu bu izleyici düşüşünün filmlerinin gişedeki performansını etkilemesini istemeyen stüdyolar ise önemli filmlerini ertelemeye başladı.

Bu yönde ilk kayda değer haber “No Time to Die”dan geldi. Daniel Craig’in James Bond’a son kez hayat verdiği “No Time to Die”ın ABD’de 10 Nisan’da gösterime girmesi planlanıyordu. Film, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı pek çok ülkede de nisan ayında gösterime girecekti. Ancak koronavirüsünün filmin gişedeki performansına zarar vermesinden endişe duyan MGM, Universal ve Eon Productions, filmi kasım ayına erteleme kararı aldı. Filmin ABD’deki yeni gösterim tarihi 25 Kasım olarak belirlendi.

“No Time to Die” için alınan bu karar, aynı dönemde gösterime girecek “Black Widow” ve “Mulan” gibi büyük bütçeli filmlerin de ertelenip ertelenmeyeceği sorusunu gündeme taşıdı. Öte yandan Corona virüsü nedeniyle “No Time to Die”ın kasım ayına ertelenmiş olması, kasım ayında gösterime girmesi beklenen bazı filmlerin de ertelenmesine neden olabilir. Gişede “No Time to Die” ile karşı karşıya gelmek istemeyecek olan bu filmler için nasıl bir gösterim stratejisi izleneceği merak konusu. Bu noktada “No Time to Die”ın gişedeki en önemli rakibi “Godzilla v. Kong” olacak gibi görünüyor.

Türkiye’de gösterim tarihi belirsiz

“Fleabag” ve “Killing Eve”in yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge‘in senaryosuna katkıda bulunduğu filmi “Sin Nombre”, “Jane Eyre” ve “True Detective” gibi yapımlarla tanınan Cary Fukunaga yönetiyor.

Daniel Craig’li “No Time to Die”, MI6’teki görevinden ayrılıp Jamaika’da sessiz sakin bir hayat süren James Bond’un huzurlu yaşamının bozulmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Eski dostu olan CIA ajanı Felix Leiter (Jeffrey Wright) kapısını çalıp yardım isteyince Bond, kendisini yeni olayların içerisinde buluyor. Kaçırılan bir bilim insanını kurtarmaya çalışan Bond, oldukça tehlikeli yeni bir teknolojiye sahip olan gizemli bir suçluyla karşı karşıya geliyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Craig ile beraber “Spectre”da karşımıza çıkan Léa Seydoux ve yine aynı filmde Blofeld’e hayat veren Christoph Waltz yer alıyor. “Bohemian Rhapsody” ile Oscar kazanan Rami Malek ise “No Time to Die”ın yeni kötü karakteri olarak hikâyeye dâhil oluyor. Ayrıca filmde Lashana Lynch, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Ralph Fiennes, Ana de Armas, Billy Magnussen ve Dali Benssalah gibi isimler de rol alıyor. Filmin tema şarkısını ise Billie Eilish seslendiriyor.

ABD’de gösterim tarihi 25 Kasım’a ertelenen “No Time to Die”ın Türkiye’deki gösterim tarihi henüz açıklanmadı. Ancak filmin ABD’deki gösterim tarihinden bir hafta önce, yani 18 Kasım’da gösterime girmesi bekleniyor.

 

Kaynak: FilmLoverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal