Nick Cave’in ‘Idiot Prayer’ performansı hem albüm hem de film olacak

Nick Cave’in ‘Idiot Prayer’ performansı hem albüm hem de film olacak

Nick Cave’in “Idiot Prayer” adlı solo piyano performansı hem albüm hem de konser filmi olacak.

Nick Cave’in 23 Temmuz’da, Londra’nın ihtişamlı Alexandra Palace’ında verdiği “Idiot Prayer” adlı solo piyano konseri; tek sefere mahsus, durdurulamaz ve geri alınamaz şekilde yayımlanmıştı.

Cave’in olay yaratan piyano performansını hem albüm hem de konser filmi formatlarında paylaşılacağı öğrenildi. 5 Kasım’da dünya genelinde gösterime girecek konser filminde, orijinal versiyonunda gösterilmeyen dört şarkının daha yer alacağı söyleniyor. Albüm ise 20 Kasım’da yayımlanacak.

Cave, bu haberlerin ardından “Idiot Prayer” performansından “Galleon Ship”i seslendirdiği kısmı paylaştı.

Konser; öncesinde mektuplu fragmanıyla, sonrasında da Fazioli hadisesiyle kendinden çokça bahsettirdi. Fazioli marka piyano ve Nick Cave arasındaki büyülü uyumdan oldukça etkilenen hayranlar, The Red Hand Files‘a piyano hakkında birçok soru yöneltmişti. Cave de konserde çaldığı piyanoyu o kadar çok beğenmişti ki, menajerinden aynısını almasını rica etti. Fazioli’de telefonu açan yetkili Nick Cave’i tanımayıp telefonu kapatınca, bu olayı duyan hayranlar Fazioli’ye binlerce mail attı, sanatçıya piyano hediye etmeleri gerektiği konusunda ısrar etti. Hatta bir Fazioli satın alabilmek için fon kurdular. Cave de hayranlarına teşekkür ederek, bunun oldukça gereksiz bir çaba olduğunu söyleyen bir açıklama yaptı.

Çevrimiçi platformlarda hayranlarıyla iletişimine düzenli olarak devam eden Cave’in YouTube kanalı Bad Seed TeeVee, hayranlarının Nick Cave & The Bad Seeds coverlarından oluşan kesintisiz bir yayın gerçekleştirdi. Gönderilen 130 videonun hepsini seyreden Cave, The Red Hand Files’a gelen şarkı yorumlarıyla ilgili detaylı görüşlerini ekledi. Özellikle içlerinden iki tanesi onun için “zamanı durdurmuştu”.

 

Kaynak: Bantmag. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal