Netflix,Türkiye yapımı yeni projelerini tanıttı

Netflix,Türkiye yapımı yeni projelerini tanıttı

Netflix, yeni sezonda izleyiciyle buluşacak projelerini çevrimiçi basın toplantısıyla duyurdu. Toplantıda Taylan Biraderler imzalı “Azizler” filmiyle Tolga Karaçelik’in Kıvanç Tatlıtuğ’lu yeni dizisi “Bir Denizaltı Hikâyesi”nin de aralarında bulunduğu yeni yerli yapımlar açıklandı.

Netflix ekibi, Türkiye’de üretilecek ve 190 ülkede aynı anda yayına girecek yeni projelerini ve önümüzdeki günlerde izleyici ile buluşacak yapımlarını tanıttığı çevrimiçi bir basın toplantısı düzenledi.

Netflix’in Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, “Netflix olarak, Türkiye’nin içerik gücü ile dünyanın etkileyici kültürleri arasında yer aldığına inanıyoruz. Ülkemizde üretilen orijinal yapımların dünyanın dört bir yanında elde ettiği başarılar da bu inancımızı destekliyor. Bu nedenle Türkiye’deki içerik yatırımımızı yeni orijinal yapımlara imza atarak arttırmak bize büyük heyecan veriyor. Türkiye’nin özgün ve güçlü hikâyelerini 190 ülkeye anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Tanıtılan içerikler şöyle:

‘Fatma’

Senaryosunu Özgür Önürme’nin kaleme aldığı ve Özer Feyzioğlu ile yönetmen koltuğunu paylaştığı psikolojik drama türündeki mini dizi “Fatma”nın başrollerinde Burcu Biricik ile birlikte Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu ve Çağdaş Onur Öztürk rol alıyor.

Dizide sıradan bir temizlikçi olan Fatma’nın kayıp kocası Zafer’i ararken beklenmedik bir cinayet işlemesinin ardından görünmez bir katile dönüşmesi anlatılıyor.

“Fatma”nın 2021’de yayımlanması planlanıyor.

‘50m2’

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, senarist Burak Aksak’ın, Selçuk Aydemir’le birlikte yönetmen koltuğunda oturduğu “50m2” adlı dizinin başrolünde Gölge karakteriyle Engin Öztürk yer alıyor.

Dizide karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı ve gidecek bir yeri olmadığı için yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkânında yaşamaya başlayan Gölge’nin yaşadıkları anlatılıyor.

“50m2”, 27 Ocak 2021’de Netflix’te yayımlanacak.

‘Mücadele Çıkmazı’

Çağatay Ulusoy’un başrolü Emir Ali Doğrul ile paylaştığı, OGM Pictures tarafından hayata geçirilen “Mücadele Çıkmazı”nın yönetmen koltuğunda Can Ulkay oturuyor. Senaryosunu Ercan Mehmet Erdem’in yazdığı film kağıt toplayıcısı Mehmet’in sekiz yaşındaki Ali’yi ailesine kavuşturma mücadelesi ve ikilinin arasındaki iletişimi konu ediyor.

“Mücadele Çıkmazı”, 15 Mart 2021’de Netflix’te yayımlanacak.

‘9 Kere Leyla’

Ezel Akay yönetmenliğini üstlendiği,  başrolleri Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy’un paylaştığı “9 Kere Leyla”da zengin bir iş insanı olan Adem’in genç sevgilisi Nergis ile birlikte olabilmek için 20 yıllık eşi Leyla’dan ayrılmaya çalışması anlatılıyor.

“9 Kere Leyla”, 4 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak

‘Azizler’

Yönetmen koltuğunda Taylan Biraderler’in oturduğu “Azizler adlı filmin senaryosunu Berkun Oya yazdı. Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman ve İrem Sak’ın rol aldığı filmde yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye ihtiyaç duyan ve bunu gerçekleştirmek için bir yalana başvuran Aziz’in yaşadıkları anlatılıyor.

“Azizler”, 8 Ocak 2021’de Netflix’te olacak.

Yapımına başlanacak projeler de duyuruldu

Netflix, kısa süre içinde yapımına başlanacak yeni orijinal projelerini de duyurdu. O projeler ise şöyle:

‘Bir Denizaltı Hikâyesi’

Başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un yer aldığı, yönetmenliğini ise Tolga Karaçelik’in üstlendiği aksiyon-macera türündeki “Bir Deniz Hikâyesi” adlı dizinin Jason George önderliğindeki senaryo ekibinde Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı yer alıyor.

Dizide denizaltında araştırma görevine katılmaya hazırlanan, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman’ın hikâyesi anlatılıyor.

‘Uysallar’

Senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı, Onur Saylak’ın yöneteceği “Uysallar” adlı dizinin yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor.

Dizide ailesinden gizli olarak bir punk hayatı süren mimar Oktay Uysal’ın ikili yaşantısı anlatılıyor.

‘Pera Palas’ta Gece Yarısı’

Charles King’in aynı adlı ödüllü kitabından uyarlanan “Pera Palas’ta Gece Yarısı” bir Red Arrow Studios şirketi olan Karga Seven Pictures tarafından hayata geçirilecek.

Karga Seven’dan Emre Şahin’in yönetmenliğini üstlendiği, senaryosunu ise Elif Usman’ın kaleme aldığı dizide genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşması konu ediniyor.

‘Kuş Uçuşu’

“Aşk 101”in yaratıcısı Meriç Acemi’nin senaryosunu yazdığı “Kuş Uçuşu” adlı dizide dünyada hâlâ karar verici pozisyonlarda duran X kuşağıyla, yeni gelmekte olan Z kuşağının çarpışmasına odaklanılıyor.

Dizinin yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.

‘Kod Adı: Kulüp’

Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce’nin yönetmenliğini üstlendiği, yapımcılığını Saner Ayar ve Ayşe Durmaz ile birlikte O3 Medya’nın yapacağı “Kod Adı: Kulüp” adlı dizinin başrollerini Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci paylaşıyor.

Dizinin senaryosunu Necati Şahin önderliğinde, Ayşin Akbulut, Serkan Yörük, Bengü Üçüncü ve Rana Denizer’den oluşan ekip yazıyor.

Dizide gece kulübünde çalışan eski mahkûm Matilda ve hapisten çıktığı güne kadar kendisinin varlığından habersiz olan kızı Raşel’in yaşadıkları anlatılıyor.

‘Erşan Kuneri’

Cem Yılmaz’ın hem yaratıcılığını ve yönetmenliğini yaptığı hem de başrol koltuğunda oturduğu sitcom dizi “Erşan Kuneri”nin yapımcılığını Cmylmz Fikirsanat üstleniyor.

Dizide 70’ler erotik sinemasında ortalığı kasıp kavuran Erşan Kuneri’nin ‘başka türleri de denemeliyiz’ fikriyle sektörden diğer partnerleriyle yaşadığı maceralar anlatılıyor.

‘Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?’

Yılmaz Erdoğan yazdığı, sahnelendiği yıllarda ödül ve gişe rekortmeni olarak tiyatro klasikleri arasına giren “Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?’’ 18 yılın ardından aynı adla filme uyarlanıyor.

Yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu’nun oturduğu modern uyarlama filmde Patron karakterine hayat veren Yılmaz Erdoğan’a Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak eşlik ediyor.

“Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?”de 1948 yılında İstanbul’da üstün zekâlı bir çocuk olarak dünyaya gelen Gülseren’in, ailesiyle birlikte bulunduğu çevreye ayak uydurabilme çabaları anlatılırken, Türkiye’nin bir dönemine de ışık tutuluyor.

‘96 Yazı’

OGM Pictures yapımcılığında, Ozan Açıktan’ın yönetmenliğini üstlendiği “96 Yazı”nda Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer rol alıyor.

1996’nın yaz aylarında bir grup gencin hikâyesini anlatan film 2021’in Haziran ayında Netflix’te yayımlanacak.

‘Beni Çok Sev’

“7. Koğuştaki Mucize” filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrolünde yer alan Sarp Akkaya ve Songül Öden’e, Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır eşlik ediyor.

Filmde Konya kapalı cezaevinde 14 yıl hapis yattıktan sonra ailesine kavuşan Musa’nın bazı gerçekleri öğrenmesi ve beraberinde yaşananlar anlatılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal