Netflix’ten Prince belgeseli

Netflix’ten Prince belgeseli

“Selma”, “13. Madde” ve “Zamanda Kıvrılma” gibi filmlerden tanınan ABD’li yönetmen Ava DuVernay, Netflix ile beraber Prince belgeseli çekecek.

Prince belgeseli, sanatçının çocukluğundan hayatını kaybettiği 2016 yılına kadar geçen tüm süreci işleyecek. Çok bölümlü belgesel, arşiv fotoğrafları ve çeşitli röportajlarla desteklenerek Price’in hayatına ve müzik kariyerine ışık tutacak.

Prince’e ilişkin materyaller aile üyeleri tarafından sağlanacak.

Asıl adıyla Prince Rogers Nelson, 2016 yılında hayatını kaybetmişti. “Purple Rain”, “When Doves Cry”, “Little Red Corvette” ve “Diamonds and Pearls” gibi dünyaca bilinen şarkılara imzasını atan sanatçının Eylül ayında, otuz beş yıl önce kaydettiği “Piano & A Microphone 1983” albümü tekrar basılmıştı.

Sadece piyano tınılarının olduğu albümdeki “Mary Don’t You Weep” parçası için de bir video yayımlanmıştı. Salomon Lightelm’in yönetmeliğini üstlendiği video, albümü kutlamak için hazırlanmıştı.

Aralarında Prince’nin favori sanatçılarından olan Joni Mitchell’in “Blue” albümden “A Case of You” şarkısının piyano versiyonun da olduğu “Piano & A Microphone 1983” albümü:

 

Kaynak: Play Tuşu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal