Netflix’in Türkiye’deki ikinci orijinal dizisi ‘Atiye’den ilk fragman

Netflix’in Türkiye’deki ikinci orijinal dizisi ‘Atiye’den ilk fragman

Netflix Türkiye’nin başrolünde Beren Saat’in olduğu ikinci dizisi “Atiye”den ilk fragman yayımlandı. Dizinin sekiz bölümlük ilk sezonu 27 Aralık’ta başlayacak.

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizinin yönetmenliğini Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık üstleniyor. Gizem-drama türündeki dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi yer alıyor.

Çekimlerine İstanbul’da başlanan ve başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edilen dizi, OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirildi.

Baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Jason George ve Nuran Evren Sit kaleme aldı.

Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bir hikâyenin anlatıldığı dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşümün iç içe geçiyor. “Atiye”nin konusu şöyle:

Ressam Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal