Netflix’in ilk animasyon filmi ‘Klaus’ bugün başlıyor

Netflix’in ilk animasyon filmi ‘Klaus’ bugün başlıyor

Senaristliğini ve yönetmenliğini Sergio Pablos’nun üstlendiği, Netflix’in ilk animasyon filmi “Klaus” bugün izleyiciyle buluşuyor.

Okan Bayülgen, Serra Yılmaz, Yekta Kopan ve Ece Uslu’nun seslendirdiği “Klaus”, tüm dünyayla aynı anda Netflix’te gösterime giriyor.

Soğuk bir kasabaya tayin edilen bir postacının, Noel Baba’yı saklandığı yerde bulmasını konu edinen filmde Klaus’a Okan Bayülgen, Jesper’a Yekta Kopan, Alva’ya Ece Uslu ve Mrs. Krum’a Serra Yılmaz sesiyle hayat veriyor.

“Klaus”un tanıtımı şöyle:

“Postacı akademisinin en kötü öğrencisi Jesper (Jason Schwartzman) kendini Kuzey Kutup Dairesi’nin kuzeyinde yer alan buzlarla kaplı bir adada görevlendirilmiş olarak bulur. Kavgalı adalılar, bırakın mektuplaşmayı birbirlerine selam bile vermemektedir. Jesper tam pes etmek üzereyken öğretmen Alva (Rashida Jones) ile arkadaşlık kurar. Ayrıca Jesper, el yapımı oyuncaklarla dolu bir kulübede tek başına yaşayan Klaus (Oscar ödüllü J.K. Simmons) ile tanışır. Smeerensburg kasabasında bir kez daha kahkahaların çınlamasını sağlayan bu umulmadık arkadaşlıklar; cömert komşuların, sihirli ilimlerin ve bacaya özenle asılan çorapların yer aldığı yeni bir gelenek yaratır. ‘Çılgın Hırsız’ın ortak yaratıcısı Sergio Pablos tarafından yaratıldı.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal