Netflix, platform tarihinin en çok izlenen beş orijinal dizisini açıkladı

Netflix, platform tarihinin en çok izlenen beş orijinal dizisini açıkladı

Netflix’ten yapılan açıklamaya göre, platformun kurulduğu günden bu yana en çok izlenen dizisi “The Witcher”.

Independent Türkçe’nin Newsweek’ten aktardığı habere göre, Netflix en popüler beş orijinal içeriğini paylaştı. Bu içeriklerden bazıları Netflix aboneleri için şaşırtıcı olabilir.

Daha önce Variety‘nin açıkladığı listede Netflix’in sıralamasında bulunmayan diziler de yer alıyordu.

En çok izlenen dizi ‘The Witcher’

Listede özellikle 25 Aralık 2020’de yayımlanan “Bridgerton”ın elde ettiği başarı dikkat çekti. 63 milyon izleyici tarafından görüntülenen dizi Netflix’in gelmiş geçmiş en çok izlenen beşinci dizisi konumunda yer alıyor.

Onun hemen üstünde 64 milyon hanede izlenen “Tiger King” yer alıyor. Öte yandan yeni sezonu merakla beklenen “Stranger Things”in üçüncü sezonununsa 64 milyon izlendiği belirtiliyor.

Bununla birlikte listenin ikinci sırasında bulunan İspanyol yapımı “La Casa de Papel”in 4. sezonu da bu verilere göre 65 milyon kişi tarafından izlendi.

Başrolünde Henry Cavill’in yer aldığı “The Witcher” dizisiyse Netflix’teki ilk dört haftasında 76 milyon hanede izlendi ve listenin zirvesinde yer alıyor.

Variety‘nin aralıkta paylaştığı verilere göreyse 2020’nin en çok izlenen yapımları arasında “Cocomelon”, “The Office”, “The Queen’s Gambit” gibi diziler başı çekiyordu. Bu listenin sıralamasına göre en çok izlenen beş dizinin sıralaması “Cocomelon”, “The Office”, “The Queen’s Gambit”, “Tiger King” ve “Ozark” şeklindeydi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal