Nâzım Hikmet Kampı çevrimiçi olarak başladı

Nâzım Hikmet Kampı çevrimiçi olarak başladı

Altıncı yılını dolduran Nâzım Hikmet Kampı çevrimiçi olarak başladı. 25 gencin katıldığı kamp 7 Mart Pazar günü sona erecek.

Toplum Gönüllüleri, Adalar Vakfı ve Gündüz Vassaf’ın katkılarıyla düzenlenen Nâzım Hikmet Kampı bu yıl çevrimiçi ortamda gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden gençlerin katıldığı kampa yazarlar Sibel Oral, Burcu Aktaş, Haluk Oral ve İnan İzci ile Kuzey Ormanları Savunması konuk olacak.

Edebiyat alanında Sibel Oral, pandemi sürecinde eve bakışı, evin edebiyatta nasıl bir yer tuttuğunu; Mehmet Hikmet üzerine yazmakta olduğu kitabını; Burcu Aktaş, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın 102 yıl önce yayımlanmış, “Hakka Sığındık” romanının İspanyol Nezlesi’nin dünyayı kırıp geçirdiği yılların günümüz İstanbul’unda izlerini; Haluk Oral, son kitabı “Nâzım Hikmet’in Yolculuğu”nda şairin izlerini arayışının öyküsünü; İnan İzci, eve kapanış sürecinde gençlerin yaşadıkları şehirlerde kent hakkı ve aktif yerel yurttaşlık anlayışıyla kendi hayatları üzerinde söz sahibi olmalarına dönük çalışmalarını; Kuzey Ormanlar Savunması da küresel iklim değişikliği karşısında farkındalık yaratmayı ve yaşamı dönüştürme etkinliklerini kampçılarla paylaşacak.

Kampçılar ayrıca pandemi sürecinde olumsuzlukları nasıl olumluya çevirerek yaşamlarını zenginleştirdikleri üzerine tecrübelerini birleştirerek daha geniş bir çevreyle paylaşmak üzerine bir çalışma yapacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal