Nadir Sarıbacak’ın evsahipliğinde Sundance filmleri

Nadir Sarıbacak’ın evsahipliğinde Sundance filmleri

Ülkemizdeki bağımsız sinema algısını güçlendirmek hedefiyle faaliyetlerini sürdüren sosyal platform Fil’m Hafızası, iki ayda bir düzenlediği Tematik Gece etkinliklerine bu akşam oyuncu Nadir Sarıbacak’ın evsahipliğinde devam ediyor. Bronx Pi Sahne’deki “Best of Sundance” adlı buluşmada hem Nadir Sarıbacak’la sohbet etmek hem de Sundance Film Festivali’nde gösterilmiş en iyi kısa filmleri izlemek mümkün olacak. 

Saat 20.30-23.20 arasındaki buluşmaya katılım 120 kişiyle sınırlı. Biletler Biletix’te.

Gecede gösterilecek filmler: 

Hellion (2012) – Kat Candler / ABD / 6’

Küçük Petey iki haylaz abisiyle evde yalnız kaldığında kıyamet kopar. Acaba çocuklar yaramazlıklarının sonucuna katlanabilecek mi?

Pioneer (2011) – David Patrick Lowery / ABD / 16’

Bir baba küçük oğluna uyumadan önce annesi ve geçmişleriyle ilgili hikayesini anlatır.

Henley (2011) – Craig William Macneill / ABD / 11’

Günlerini babasıyla motel işletmek ve yol üzerindeki hayvanları öldürmekle geçiren 9 yaşındaki Ted Henley soğukkanlılığıyla bizi ürpertecek.

The Legend of Beaver Dam (2010) – Jerome Sable / Kanada-ABD / 12’

9 küçük çocuk ve rehberleri kamp ateşi çevresinde bir hayalet hikayesinden bahsederek canavarı uyandırır. Arkadaşları tarafından dalga geçilen küçük Denny onları kurtarabilecek mi? Korkmayın, çünkü ne kadar korkunç olursa olsun hiçbir hikayede çocuklar ölmez.

Palm Rot (2015) – Ryan Gillis / ABD / 9’

Floridalı Bill suda bulduğu sahipsiz sandığı, merakını yenemeyip yanına alır. Böylelikle bundan pişmanlık duyacağı durumlar silsilesi gelişmeye başlar.

Pink Grapefruit (2015) – Michael Mohan / ABD / 9’

Haftasonu tatillerine yakın arkadaşlarını çağıran çift, bu birkaç gün içinde beklediklerinden biraz daha farklı şeyler bulur.

The Eagleman Stag (2010) – Michael Please / İngiltere / 9’

Peter’ın yaşlandıkça bunu engelleyemiyor olmanın çaresizliğini takıntı haline getirmesi ve inatla karşı çıkışının hikayesi. Peki bir şeyleri değiştirebilecek mi?

Aquarium (2007) – Rob Meyer / ABD / 17’

David ve arkadaşları şehirlerindeki Akvaryum Kulübü’nün en genç üyeleridir. Fakat bu paylaşmaya çok da istemedikleri sırları olmadığı anlamına gelmemektedir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal