‘Müzisyenler ölüyor, iktidar yanlısı müzisyenlerin sesleri çıkmıyor’

‘Müzisyenler ölüyor, iktidar yanlısı müzisyenlerin sesleri çıkmıyor’

İstanbul Müzisyenler ve Sahne Emekçileri Derneği yöneticisi Mert Baydeniz, pandemi döneminde sanatçıların geçim sıkıntısına dikkat çekerek, “İktidar yanlısı müzisyenlerin sesleri çıkmıyor, ülkemizde nam salmış sanatçıların arkasında çalan federasyon başkanının sesi çıkmıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği 3 bin TL ile bu işin dönmeyeceğini çok iyi biliyorlar” dedi.

İstanbul Müzisyenler ve Sahne Emekçileri Derneği yöneticisi Mert Baydeniz, İzmir’de müzisyen Erdem Topuz’un geçim sıkıntısı yüzünden yaşamına son vermesinin ardından açıklamalarda bulundu. Baydeniz, “Son iki ayda intihar eden ikinci müzisyen kardeşimiz. Pandemide zor durumdayız, sosyal güvencemiz yok” dedi.

Cumhuriyet’ten  Emel Seçen’in haberine göre,  “Ülkemizde nam salmış sanatçıların arkasında çalan federasyon başkanının sesi çıkmıyor” diyen Baydeniz, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği 3 bin TL ile bu işin dönmeyeceğini çok iyi biliyorlar. Kira 1500 TL, faturalar bin TL, eşi, çocuğu varsa. Bu şekilde nasıl mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal