‘Müzik Susmasın’ programının başvuru sonuçları açıklandı

‘Müzik Susmasın’ programının başvuru sonuçları açıklandı

Pandemiden etkilenen müzisyenlere üç ay boyunca her ay net bin TL tutarında sağlanacak destekten kimlerin faydalanacağı açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca başlatılan destek programı kapsamında yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle gelir kaybına uğrayan 24 bin 522 müzik sektörü çalışanına üç ay boyunca her ay net bin lira tutarında destek sağlanacak.

“Müzik Susmasın” adlı destek programına başvuranlar,  www.muziksusmasin.com adresi üzerinden başvurularının onaylanıp onaylanmadığını kontrol edebilecek.

Başvuruları 16-25 Aralık 2020 tarihlerinde alınan destek programına 29 bin 679 başvuru yapıldı.

İlgili sivil toplum kuruluşları ve meslek birliklerince yapılan incelemeler sonucunda toplam 24 bin 522 başvuru sahibine destek verilmesi kararlaştırıldı. Onaylanan bu 24 bin 522 kişiye üç ay boyunca her ay net bin lira tutarında destek sağlanacak.

‘Ödemelerin ilk dilimi ocak ayı içinde tamamlanacak’

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Çok kısa bir zamanda sonuçlandırdığımız bu destek programının yanı sıra yine Bakanlığımız kaynaklarından karşılanmak üzere; Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) kendi üyelerine çağrıda bulunarak ayrı ayrı destek programları geliştirmiştir.

MESAM’ın programına 2 bin 559, MSG’nin programına 3 bin 28 ve MÜYORBİR’in programına da 635 olmak üzere toplam 6 bin 222 üye katılım göstermiştir. Toplam 30 bin 744 müzisyen ve sektör emekçisine ulaşacak destek ödemelerinin ilk dilimi, ocak ayı içerisinde tamamlanacaktır. Destek programlarına gösterilen yoğun ilgiden duyduğumuz memnuniyeti belirterek müzik sektörüne hayırlı olmasını dileriz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal