‘Mucize Doktor’ dizisine hemşirelerden tepki

‘Mucize Doktor’ dizisine hemşirelerden tepki

Yönetmen Yusuf Pirhasan’ın otizmli bir doktorun hikâyesini konu edinen dizisi “Mucize Doktor”daki bir sahneye hemşirelerden tepki geldi.

Fox TV’de yayımlanan ve son bölümüyle Türkiye dizi tarihinin reyting rekorunu kırarak en çok izlenen yapım olmayı başaran dizide yer alan bir diyalog, Öğrenci Hemşireler Derneği’nce kınandı.

Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal ve Hazal Türesan’ın başrolleri paylaştığı dizinin yayımlanan 8’inci bölümdeki bir sahnede doktor rolündeki kişinin hastaya “Debelene debelene çıkarmışsın serumu” ifadesini kullanmasının ardından hastanın “Böyle ıvır zıvır şeyleri hemşire yapmıyor mu, nasıl doktorsun sen?” yanıtı tepki çekti.

Dizide geçen diyaloğun ardından Öğrenci Hemşireler Derneği ailesi adına ÖHDER Yönetim Kurulu’ndan bir açıklamam yayımlandı. Açıklamada şöyle denildi:

“Bu durum hemşirelik mesleğini, meslek üyelerini ve meslek adaylarını olumsuz etkilemektedir. Medya sektöründe yapılan mesleğimize yönelik olumsuz dayatmaları kınıyor, ilgili kurumlarla hassasiyetimiz hakkında görüşmeler gerçekleştireceğimizi kamuoyunu duyuruyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal