Motörhead’in baş solisti Lemmy Kilmister yaşamını yitirdi

Motörhead’in baş solisti Lemmy Kilmister yaşamını yitirdi

Britanyalı ünlü heavy metal grubu Motörhead’in kurucusu ve şarkıcısı Lemmy Kilmister, kansere yakalandığını öğrendikten kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi. 26 Aralık günü evinde ölen Kilmister 70 yaşındaydı.

Motörhead topluluğunu 1975 yılında kuran Kilmister, grubun şarkıcılığı ve basçılığını yapmış, topluluğun kuruluşundan bugüne kalan tek üyesi olmuştu. Motörhead, bugüne kadar 23 stüdyo albümü çıkarmış, ününe 1980’deki “Ace of Spades” single’ıyla kavuşmuştu.

Gruptan yapılan açıklamada şöyle denildi.

“Bunu söylemek hiç de kolay değil… yüce, soylu dostumuz Lemmy son derece agresif seyreden bir kansere karşı verdiği kısa mücadeleden sonra bu dünyadan göçtü… Geçirdiğimiz sarsıntıyı ve yaşadığımız üzüntüyü ifade edecek söz bulamıyoruz. Önümüzdeki günlerde daha fazla şey söyleyeceğiz, ama şimdilik lütfen Motörhead’in müziğini, Lemmy’nin müziğini sonuna kadar açıp dinleyin. Ve birkaç kadeh içki yuvarlayın. Onunla ilgili öyküleri paylaşın. Bu güzel, harikulade insanın büyük bir coşkuyla yaşadığı hayatın coşkusunu yaşayın. O tam da bunu isterdi.”

Motörhead grubu, 2016 başlarında Britanya ve Fransa’yı kapsayacak bir turneye çıkmaya hazırlanıyordu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal