Moğollar ve Fazıl Say, Kaz Dağları için konser verecek

Moğollar ve Fazıl Say, Kaz Dağları için konser verecek

Çanakkale Kirazlı Köyü’nde Kanadalı Alamos Gold şirketinin altın madeni çalışmaları nedeniyle ağaç katliamı yaşanması üzerine 26 Temmuz’da başlatılan “Su ve Vicdan Nöbeti” kapsamında bugün Moğollar grubu, doğa katliamına tepki göstermek için kent merkezinde konser verecek.

“Su ve Vicdan Nöbeti’ için geliyorlar. Kaz Dağları hepimizin” sloganıyla duyurulan konser, bugün saat 21.00’de Özgürlük Parkı’nda düzenlenecek.

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’in haberine göre, Kaz Dağları’nda altın madeni arama çalışmaları için binlerce ağacın kesilmesi ve altın aramak için siyanür kullanıldığı iddialarına tepki olan “Su ve Vicdan Nöbeti” devam ediyor.

Daha önce “Katliamın bitmesi için orman konseri vermeye hazırım” diyen piyanist Fazıl Say’ın da 18 Ağustos’ta altın madeni arayan firmanın faaliyet gösterdiği alanda konser vereceği öğrenildi.

Say, geçen hafta Kaz Dağları’nda ağaç katliamına tepki için konser verebileceğini şu sözlerle duyurmuştu:

“Eğer bir Kaz Dağları orman konseri vermemiz soruluyorsa, Kaz Dağları’ndaki katliamın bitmesi için, dünyada yankı yaratacaksa -ki bu mümkün- ben yaparım, belediyeler hazırsa sahne ses ve ışık düzeni kurma konusunda; Kaz Dağları ağaçlarına ( doğaya destek vermek isteyen insanların da katılımıyla) buna ben yer açarım takvimimde.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

1 Yorum

  • ABDULKADIR OZARPA
    7 Ağustos 2019, 09:06

    Kaz dağülarına 40 km mesafede ve 2001 yılında chp li belediye tarafından izni verilen yasalara uygun ve ekonomiye katkı sağlıyacak bir proje. Üstelik sadece 13000 ağaç kesilmiş ve yerine de aynı miktarda ağaç dikilmiş. Ayrıca proje bitince de aynı yer de ağaçlandırılmak üzere sözleşme imzalanmış. Bilginiz olsun değerli arkadaşlar..Kazı yapılan yerin üzerindeki verimli toprak sıyrılarak koroma altına alınmış proje bitince yeniden orası da ağaçlanrırılacak. Hemen gaza gelmeyelim yani…

    CEVAPLA