‘Minnoşlar’ filminin ardından Netflix’te abonelik iptalleri beş kat arttı

‘Minnoşlar’ filminin ardından Netflix’te abonelik iptalleri beş kat arttı

‘Çocukları cinsel obje haline getirmekle’  eleştirilen “Minnoşlar” (Cuties) filminin ardından Netflix aboneliğini iptal edilen kişilerin sayısı, önceki 30 güne kıyasla son beş günde beş kat arttı.

AA’dan aktarılan haberlere göre, abonelik analiz sitesi Antenna’nın verilerine göre, Netflix’in Fransız yapımı “Minnoşlar” adlı filmi yayımlama ısrarı, abonelik iptallerinde patlamaya neden oldu.

“Minnoşlar”ın 9 Eylül’de yayına girmesinin ardından son beş günde Netflix abonelik iptalleri, 13 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasındaki iptal sayısına oranla beş kat arttı. Sitede kaç kişinin aboneliğini iptal ettiğine ise yer verilmedi.

Netflix, çocuk istismarı sahneleri içeren “Minnoşlar” filmi nedeniyle tüm dünyadan eleştiri alıyor.

ABD, Kanada, Almanya ve İngiltere başta olmak üzere Netflix’i “çocuk pornografisi yayımlamakla” suçlayan üst düzey bürokratlar, kanaat önderleri ve ünlü isimler bu içeriğin Netflix katalogundan çıkarılmasını istemişti.

ABD’de bazı eyaletlerde Netflix’in suç işlediği ve yargılanması gerektiği belirtilmiş, tepkiler üzerine Netflix’in borsadaki hisseleri de değer kaybetmişti.

Twitter’da “CancelNetflix” (Netflix’ini iptal et) etiketiyle dünya listesinde trend olan ve saatlerce listeden inmeyen kampanya, dünya basınında da yankı bulmuştu.

RTÜK, film Türkiye’de yayımlanmadan önce “Minnoşlar”ın Türkiye katalogundan çıkarılması gerektiğini kararlaştırmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal