Michael Jackson’a açılan istismar davası reddedildi

Michael Jackson’a açılan istismar davası reddedildi

James Safechuck’ın Michael Jacson’ın şirketlerine açtığı çocuk istismarı davası reddedildi. Safechuck’ın avukatı çocuğun, sahnede dansçı ve şovmen olarak şirket adına yer alan bir çalışan olduğunu, bu nedenle onu korumakla yükümlü olduğunu belirtti.

ABD Mahkemesi, James Safechuck’ın Michael Jacson’ın şirketlerine açtığı istismar davasını reddetti. Safechuck, Jackson’ın şirketlerinin yıldızın kendisini ve diğer çocukları taciz etmesine izin verdiğini iddia ediyordu.

bianet‘in BBC‘den aktardığı habere göre, James Safechuck, Jackson’ın 10 yaşından itibaren kendisini taciz etmeye başladığını söylemişti. Safechuck, geçen yıl yayınlanan “Leaving Neverland” belgeselinde pop yıldızını istismarcılıkla suçlayan iki kişiden biriydi. Michael Jackson hakkındaki çocuk istismarı iddialarını tekrar gündeme getiren “Leaving Neverland” belgeselinde bu iddiayı dile getiren diğer kişi de Wade Robson’dı.

Safechuck, 2014 yılında şarkıcının şirketi MJJ Productions ve MJJ Ventures’a “Jackson’ın çocuklara cinsel istismarını kolaylaştırmak için kullanıldığını” iddia ederek dava açmıştı.

Ancak yargıç, şirketlerin Safechuck’ın bakımını üstlenme yükümlülüğü olmadığını söyleyerek davayı reddetti.

‘Şirket adına çalışan bir çocuktu’

Jackson, MJJ Productions ve MJJ Ventures şirketlerini kariyerini yönetmek için kurdu, fakat davada iddia edilen şuydu: “Bu şirketlerin üstü kapalı, gizli ikinci amacı çocuğun cinsel istismarına yönelik faaliyet yürütmekti; bu faaliyetler özellikle cinsel istismar mağduru çocukların yerini tespit etmek, onları cezbedip kendine çekmek ve baştan çıkarmak için tasarlanmıştı.”

Safechuck, Jackson’ın kendisini 1980’lerin sonlarında ve 90’ların başında evlerinde ve turnelerde yüzlerce kez taciz ettiğini söylemişti.

Safechuck’ın avukatı Vince Finaldi yaptığı açıklamada, “Safechuck, Michael ile birlikte sahnede dansçı ve şovmen olarak onlar adına çalışan bir çalışandı. Küçük olduğu ve onlar adına çalışan biri olduğu için onu korumakla yükümlüydüler. Bizim argümanımız bu” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal