MHP Genel Başkan Yardımcısı, Rutkay Aziz’i hedef aldı: ‘Bozacının şahidi şıracı’

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Rutkay Aziz’i hedef aldı: ‘Bozacının şahidi şıracı’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde aldığı yaşam boyu onur ödülünü Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) ve tüm sağlık çalışanlarına adayan Rutkay Aziz’i hedef aldı.

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde yaşam boyu onur ödülüne değer görülen Rutkay Aziz, ödülünü TTB’ye ve tüm sağlık çalışanlarına adadı. Aziz ödül konuşmasında “Onur ödülü. Ben bu ödülü, son derecede onurlu ve ilkeli bir biçimde emek veren Türk Tabipleri Birliği’ne hediye edeceğim. Bu hafta içinde sizlerin de selamlarınızı ve alkışlarınızı göndererek onları selamlayacağım. Hem sağlık emekçilerini hem de tabipleri. Tekrar tekrar sağ olun” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada Rutkay Aziz’in ödül konuşmasını alıntılayarak “Bozacının şahidi şıracıdır!” diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Ulvi, “Rutkay Aziz’in aldığı onur ödülü kocaman bir muamma…Üstelik mezkur ödülünü Tabipler Birliğine adamış…Sanıyorum Liderimize tarizle nispet yapıyor! Yani halt ediyor, kendini kandırıyor! Bitmediler gitti! Rutkay Bey onur devredilmez. TTB kapatılsın…” ifadelerini kullandı.

Bahçeli TTB’yi hedef almıştı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koronavirüsle mücadelenin yönetilişine eleştiri olarak “Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz” eylemi başlatan Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) hedef alarak birliğin derhal kapatılması gerektiğini söylemişti. Bahçeli’nin sözlerine sağlık emekçileri, meslek örgütleri ve muhalefet başta olmak üzere birçok kesimden tepki gelmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal