Mey|Diageo dünyanın ilk rakı NFT’sini satın aldı

Mey|Diageo dünyanın ilk rakı NFT’sini satın aldı

Mey|Diageo, sanatçı Cenk Güngör’ün elinden çıkan ve Elon Musk’ı Mars’ta rakı içerken gösteren dünyanın ilk rakı NFT’sini 0.54 ETH (11.937 lira) bedelle satın aldı.

Yeme içme sektörünün önde gelen şirketlerinden Mey|Diageo, yeni nesil medya platformu Aposto’nun Apero bülteninde nisan ayında mezata çıkarılan dünyanın ilk rakı NFT’sini satın aldı.

Sanatçı Cenk Güngör imzalı dijital eserde, Elon Musk, Mars’ta “Tesla Rakı” marka rakıyı içerken görülüyor.

Ad Just Brand‘e konuşan Mey|Diageo Hukuk ve Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Azbazdar, NFT’ye gösterdikleri ilgiyi, “Köklü bir şirket olmak zamanın ruhuna ayak uydurmanın ve hep yeni kalmamızın önünde engel değil” diyerek açıkladı. Kültür sanatın Mey|Diageo’nun işinin bir parçası olduğunu vurgulayan Azbazdar, şirket olarak her zaman yeni, geleceğe dönük ve değişime açık olduklarını, NFT’ye gösterdikleri ilginin de bu anlayıştan kaynaklandığını söyledi.

‘Kültür sanata verilen desteklerin bütün topluma faydası oluyor’

Arşivlerinde orijinal reçeteler, menüler, ilk rakı reklamları, Tekel’in üretimde kullandığı fudurlar, eski kadehler gibi birçok obje bulunduğunu belirten Azbazdar, sözlerine şöyle devam etti:

“NFT’yi de ilk gördüğümüzde rakıya dair dijital bir eserin bu arşive yakışacağını düşündük ve türünün ilk örneği olan bu NFT’yi arşivimizin daha inovatif raflarından birine ekledik. Kültür sanata verilen desteklerin bütün topluma faydası oluyor. Neşeyi toplumsal resme çekebilmek için en önemli alanlardan birisi sanat. NFT ile birlikte radarımıza kripto sanatı da eklediğimizi söyleyebilirim.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal