Metin Akpınar’ın hayatı belgesel oldu: ‘İyi ki Yapmışım’

Metin Akpınar’ın hayatı belgesel oldu: ‘İyi ki Yapmışım’

Usta sanatçı Metin Akpınar’ın yaşamını konu edinen “İyi ki Yapmışım” belgeselinin ilkgösterimi 39. İstanbul Film Festivali’nde yapılacak.

Selçuk Metin’in yönettiği, Zeynep Miraç’ın senaryosunu kaleme aldığı belgeseli Tilbe Saran seslendirdi. Görüntü yönetmenliğini Uğur İçbak’ın üstlendiği belgeselin müzikleri ise Murat Evgin’e ait.

Demet Akbağ, Perran Kutman, Ferhan Şensoy, Nevra Serezli, Demet Taner, Zeynep Oral, Suat Sungur, Cihat Tamer, Kandemir Konduk, Selam Sonat ve Dikmen Gürün anlatımlarıyla katkı sunduğu belgeselde Metin Akpınar’ın söylemleri de yer alıyor.

İlkgösterimi İstanbul Film Festivali’nde

“İyi ki Yapımışım” belgeseli 39. İstanbul Film Festivali’nin 28 Temmuz Salı akşamı Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenecek ödül töreninde ilk kez izleyiciyle buluşacak.

Gösterim Akpınar’ın da katılımıyla ödül töreninin ardından yapılacak. Belgesel, ekim ayındaki festival programında yer alarak izleyicilerle buluşacak.

View this post on Instagram

İYİ Kİ YAPMIŞIM İki yıldır üzerinde çalıştığım Metin Akpınar belgeseli, 28 Temmuz akşamı İstanbul Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapıyor. Sınırlı sayıda da olsa ilk kez seyirciyle buluşacak olan belgesel için heyecanım çok büyük. Türkiye’nin en önemli sanatçılarından biriyle çalışmak benim için büyük onur. Bu yapımda senaryomuzu yazan @zeynepmirac , nefis müzikleriyle yanımızda olan @evginmurat , görüntü yönetmenimiz @uguricbakdop anlatımlarıyla desteğini esirgemeyen @demetakbag, @perrankutmanofficial @fdemettaner @zeyneporal1 @ferhansensoyy @cihat_tamer @suatsungur1 @dikmengürün @nevraserezli @selma.sonat @kandemirkonduk umurbugay ve sanatçının yakın dostlarına teşekkürler. Ayrıca yapımda destekleriyle yanımızda olan @mattepost ve @melodikasound ekibine de ayrıca şükranlarımla.

A post shared by Selçuk Metin (@selcukmetin) on

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal