Marvel Sinematik Evreni’ne ilk kez trans karakter dahil olacak

Marvel Sinematik Evreni’ne ilk kez trans karakter dahil olacak

Marvel Studios Başkanı Kevin Feige, Marvel Sinematik Evreni’ne ilk kez trans bir karakterin gireceğini doğruladı ve karakterin yakında gösterime girecek  olan “Eternals”ta ortaya çıkacağının işaretini verdi.

Marvel yapımları LGBTQ+ temsili eksikliği sebebiyle sürekli eleştiriliyordu

Toplumsal cinsiyet ve cinsellik konularını ele alışı yüzünden geçmişte de eleştirilen Marvel’a hayranları yapımlarda daha fazla LGBTQ+ temsiline yer vermesi için sürekli ısrar ediyordu.

New York Film Akademisi’nde Marvel’in daha fazla LGBTQ+ karakterlere, özellikle de trans karakterlere yer verme yönünde bir planı olup olmadığı sorusu yöneltilen Feige, “Evet, kesinlikle evet” diye yanıt verdi.

Feige, “Çok yakında, şu anda çekmekte olduğumuz bir filmde, evet” diye ekledi.

Feige, cevabında ayrıntılara pek girmese de şu anda çekim aşamasında olan tek Marvel filmi Angelina Jolie, Richard Madden ve Kumail Nanjiani’nin rol aldığı “Eternals”.

Feige, daha önce filmin karakterlerinden birinin eşcinsel bir erkek olduğunu doğrulamıştı. Ağustos 2019’da Good Morning America‘ya konuşan Feige gizemli karakterin “evli olduğunu, bir ailesinin olduğunu ve bunun da sadece kimliğinin bir parçası olduğunu” söylemişti.

Feige, New York Film Akademisi’ndeki konuşmasında ayrıca hem “Black Panther”in hem de “Captain Marvel”ın “filmleri izleyen dünyayı temsil eden çizgi romanlardan kahramanları sergilemek” için kasıtlı girişimler olduğunu söyledi.

“Eternals” 6 Kasım’da gösterime girecek.

 

Kaynak: Independent Türkçe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal