Martin Scorsese imzalı ‘The Irishman’ yarın Netflix’te yayında

Martin Scorsese imzalı ‘The Irishman’ yarın Netflix’te yayında

Oscar, Altın Küre ve BAFTA dahil pek çok ödülün sahibi yönetmen Martin Scorsese imzalı “The Irishman”, yarın Netflix’te izleyiciyle buluşacak.

Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci gibi usta oyuncuların bir araya geldiği film, birçok eleştirmen tarafından “modern bir başyapıt” olarak tanımlanıyor.

Filmde dolandırıcılardan 20’nci yüzyılın en azılı isimlerine birçok kişinin yanında çalışmış bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın gözünden, II. Dünya Savaşı’nın ardından Amerika’daki suç dünyası anlatılıyor. Amerikan tarihinde hâlâ gizemini koruyan sendika patronu Jimmy Hoffa’nın ortadan kaybolma hikâyesinin de ele alındığı filmde organize suç dünyasının gizli dehlizlerine bir yolculuk yapılıyor.

Charles Brandt’in 2004’te yayımlanan “I Heard You Paint Houses” adlı kitabından beyazperdeye aktarılan filmin senaryosunu “Schindler’s List”, “Gangs of New York” ve “American Gangster” gibi filmlerin senaristi olan Steve Zaillian kaleme aldı.

Öte yandan filmin pek çok sahnesinde, Robert De Niro’yu gençleştirmek için CGI teknolojisi kullanıldı.

Harvey Keitel, Bobby Cannavale, Ray Romano, Jesse Plemons ve Anna Paquin’in de oyun kadrosunda yer aldığı film ilkgösterimini 57. New York Film Festivali’nde yapmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal