Margaret Atwood imzalı ‘Damızlık Kızın Öyküsü’nün devam kitabı ‘Ahitler’ yayımlandı

Margaret Atwood imzalı ‘Damızlık Kızın Öyküsü’nün devam kitabı ‘Ahitler’ yayımlandı

Kanadalı yazar Margaret Atwood’un “Damızlık Kızın Öyküsü” (The Handmaid’s Tale) romanının devamı niteliğindeki “Ahitler” (The Testaments), Canan Sılay’ın çevirisiyle Doğan Kitap tarafından okura sunuldu.

Atwood, “Ahitler” kitabıyla dünyanın en prestijli edebiyat ödüllerinden 2019 Booker Ödülü’ne değer görüldü.

“Ahitler” adlı romanda, ilk kitabın kaldığı yerden on beş yıl sonrası anlatılıyor. İkinci kitap, baş kahraman Offred ile beraber üç kadın karakteri merkezine alıyor.

1985 yılında yayımlanan gerilim türündeki “Damızlık Kızın Öyküsü” romanı, Bruce Miller tarafından televizyon dizisine uyarlanmıştı. Emmy ve Altın Küre ödüllerine değer görülen dizi “The Handmaid’s Tale”, 2017 yılında Hulu kanalında yayımlanmaya başladı. Elisabeth Moss’un başrolünde olduğu ve oyuncu kadrosunda Yvonne Strahovski, Alexis Bledel, Joseph Fiennes gibi isimlerin bulunduğu dizinin başarısı, kitabın 8 milyon satışa ulaşmasını da beraberinde getirdi.

“Ahitler’, ilk romanda anlatılan baskıcı Gilead rejimini ‘içeriden’ yıkmaya çalışan Lydia Teyze’nin, rejimden kaçışın simgesi olan Nicole Bebeğin ve onun kız kardeşi Agnes’in mücadele günlüklerinden oluşuyor. Kadınlar, bu kez Duvar’a, işkenceye, ölüme rağmen özgürlüğe kaçışı örgütlüyorlar. Zekâ, kurnazlık ve cesaret ile. Totaliter Gilead rejimi yıkılırken, geriye tüm kadınlar için, gelecek için bir kurtuluş vasiyeti kalıyor: Özgürlük duvarlarının ardındadır!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal