Manowar’dan veda konseri

Manowar’dan veda konseri

Metal müzik tarihinin önemi gruplarından Manowar, final turnesi kapsamında son kez Türkiye’ye geliyor. Yaklaşık 40 yıllık geçmişe sahip olan efsane grup, 20 Temmuz gecesi İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta konser verecek.

Konser, görkemli bir sahne prodüksiyonunun da mekânı olacak. Grubun beyni Joey DeMaio, veda konseri öncesinde, Türkiye’deki hayranlarının yıllar boyunca tutkularını ve bağlılıklarını tüm dünyaya gösterdiklerini söyleyerek, “Bundan onur duyuyoruz ve Manowar hayranlarıyla paylaşacağımız bu unutulmaz metal deneyimini iple çekiyoruz” dedi.

Final turnesinde topluluk bugüne kadarki en tanınmış şarkılarını seslendiriyor.

https://www.facebook.com/Biletix/videos/376759049835796/

Manowar, 1980 yılının sonunda Auburn, New York’ta kuruldu.

1982’de “Battle Hymns”  adlı ilk albümleri yayımlandı. İkinci albümleri “Into Glory Ride”ın öncesinde yeni bir müzik firmasıyla anlaşan grup üyeleri, kontratı kanla imzalayarak bir ilke imza attılar.

1984 yılında “Sing of the Hammer” albümü yayımlandı. Albüm kapsamında Spetacle of Midnight adlı turne düzenleyen grup, Avrupa’da verdiği konserin ardından “en yüksek sesli grup” olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı.

1988’de yayımlanan“Kings of Metal” albümünden “The Crown and the Ring”i, Birmingham’daki St. Paul’s Katedrali’nde 100 kişilik kilise korosuyla seslendirdiler.

Bestekâr Richard Wagner’in adıyla New York’ta kendi stüdyosunu kuran grup, ilerleyen zamanda stüdyonun ismini Haus Wanfried olarak değiştirdi.

Manowar genel olarak savaş ve kahramanlık konseptini kullandığı şarkılarını mistik öğelerle zenginleştirdi. Yanı sıra ölüm, heavy metal kültürü, motosiklet ve sex gibi başlıkları da şarkılarında kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal