Madonna, koronavirüsle mücadele için 1 milyon dolar bağışladı

Madonna, koronavirüsle mücadele için 1 milyon dolar bağışladı

Madonna Bill Gates Vakfı’na 1 milyon dolar bağışladı: “İlaç bulma çabasına ortak oluyorum.”

Madonna, geçen hafta koronavirüs nedeniyle evlerinde kalan ve çektikleri videolarla dinleyicilere seslenmeye devam eden sanatçılar arasına katılarak Instagram üzerinden yaptığı, salgının dünyadaki insanları ‘eşitlediği’ açıklamasıyla tepki çekti. Şarkıcı, tepki çekmesinin ardından hastalığa tedavi bulmak için çalışan yedi farklı araştırma laboratuvarına fon sağlamayı planlayan Bill ve Melinda Gates Vakfı’na 1 milyon dolar bağışladı.

Madonna, Instagram üzerinden paylaştığı videoda şunları söyledi:

“Bireysel ve küresel olarak olağanüstü bir durum yaşadığımız aşikâr… Bunu kabullenmenin, hayata geçirmenin ve yaşam biçimimi değiştirmenin zaman aldığını kabul etmek zorundayım… Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın koronavirüsü engelleyecek ya da tedavi edecek bir ilaç bulma çabasına ortak oluyorum.”

Ne olmuştu?

Madonna, çiçeklerle süslenmiş bir küvette çıplak bir şekilde oturarak korona virüsüyle ilgili hislerini açıklamış, “Salgın büyük bir eşitleyici ve onunla ilgili en kötü şey aynı anda onun en iyi yanı. Salgınla ilgili korkunç şey hepimizi birçok açıdan eşit hale getiriyor olması. Salgınla ilgili muhteşem olan şey de bizi birçok açıdan eşit hale getiriyor olması” ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: Duvar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal