‘Maddenin Halleri’ne Engelsiz Filmler Festivali’nden iki ödül

‘Maddenin Halleri’ne Engelsiz Filmler Festivali’nden iki ödül

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nde Deniz Tortum’un yönetmenliğini üstlendiği “Maddenin Halleri” en iyi film ödülünü kazanırken, Tortum ise en iyi yönetmen ödülüne değer görüldü.

8. Engelsiz Filmler Festivali “Normali Ararken” temasıyla 12-18 Ekim tarihleri arasında düzenlendi. Salgın nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilen festivalde toplam 46 film gösterildi. Festivalde dört kategoride dağıtılan ödüller de sahiplerini buldu.

İlkgösterimini Rotterdam Film Festivali’nde yapan ve Altın Portakal’dan en iyi belgesel ödülünü kazanan Deniz Tortum imzalı “Maddenin Halleri” en iyi film ödülünü kazandı. Yönetmen Tortum ise en iyi yönetmen ödülüne değer görüldü.

Deniz Tortum’un doğduğu ve babasının yıllarca çalıştığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin günlük dünyasına, sağlık çalışanlarının ve hastane yaşamının doğasına bakış atan bir belgesel olan “Maddenin Halleri”, 23 Ekim’de de New York’ta düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nde ABD’deki ilkgösterimini yapacak.

En iyi senaryo ödülü Emin Alper’e

Festivalde en iyi senaryo ödülü “Kız Kardeşler” filmiyle Emin Alper’e verildi. Kıvanç Sezer’in yönetmenliğini üstlendiği “Küçük Şeyler” ise Seyirci Özel Ödülü’ne değer görüldü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal