Mabel Matiz’in klibinde rol alan sanatçılara kötü muamele

Mabel Matiz’in klibinde rol alan sanatçılara kötü muamele

Mabel Matiz’in geçtiğimiz günlerde yayımlanan “Toy” adlı şarkısının video klibinde rol alan performans sanatçıları, insanlık dışı şartlarda çalıştıklarını aktardı. Konuyla ilgili açıklama yapan Matiz ise, yaşanan sıkıntının anlaştıkları organizasyon firmasının, sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklandığını belirterek, “Yaşanan sıkıntıların bazısını ben kendim de yaşayıp şahit olurken, bazı detaylara ise sonradan, ekibin aracılığıyla vakıf oldum” dedi.

16 Ekim’de yayımlanan “Toy” adlı şarkının klibinde yer alan 22 performans sanatçısının barınma, beslenme, hijyen ve can güvenliği haklarının hiçe sayıldığı ve 55 saat boyunca çalıştırıldıkları duyuruldu.

“Su istedik, verilmedi. 40 derece sıcakta kızgın kumda dans ettik” diyen sanatçılar, “Bizi İstanbul-Patara arası taşıyan tek şoför aynı gün set alanlarına da taşıdı ve hiç dinlenmeden 15 saatlik yolu geri getirdi. Eşyalarımızı bıraktığımız otel, parası ödenmediği için bizi içeri almadı. İnsanlık dışı muamele gördük. Aptal yerine konduk” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Mabel Matiz’in menajeri Ufuk Sarı’nın da süreç bitiminde sanatçıları oyaladığı ileri sürüldü.

‘Mağduriyetlerini haklılıkla dile getiren sanatçı arkadaşlarımın yanındayım’

Konuyla ilgili Instagram hesabından bir açıklama yayımlayan Mabel Matiz ise söz konusu çekimde bütün ekiple birlikte kendinin de zorluk yaşadığını, profesyonel olarak anlaştıkları organizasyon firmasının sorumluluklarını yerine getirmediğini açıkladı. Matiz, mağduriyetlerini haklılıkla dile getiren sanatçıların duygularını paylaştığını, onların yanında olduğunu ve maruz kaldıkları bu olumsuz deneyimin telafisi için gerekeni yapmaya hazır olduğunu belirtti. Açıklama şöyle:

“Toy’ klibimizin çekimleri oldukça dertli geçti, şarkının adını hatırlatan cinsten zorluklarla hem de. Hayat yolunda bazen, önceden asla kestiremeyeceğimiz, zorlayıcı anlar, zamanlar olabiliyor. Bilirsiniz. Bir işin ne kadar profesyoneli olursak olalım, yolumuza çıkan sıkıntılardan geçmek durumunda kalabiliyoruz. Bunca senenin sonunda benim hâlen görüp deneyimlediğim şey bu.

Söz konusu birkaç günlük çekimde, bütün ekip olarak, benim de uzun senelerdir yaşamadığım kadar zorlayıcı ve yorucu bir klip seti tecrübesinden hep birlikte geçtik.

Çekimin gerçekleşmesi ve çekim sürecinin bütün organizasyon ve yönetimin sağlanması amacıyla kendileriyle profesyonel olarak anlaştığımız firmanın, sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklı olarak, çok ciddi aksaklıklar ve sorunlar yaşadık. Bu sebeple söz konusu firmayla iş akdimizin sona erdirildiğini biliyorum. Bu sırada yaşanan sıkıntıların bazısını ben kendim de yaşayıp bunlara şahit olurken, bazı detaylar ise sonradan, ekibim aracılığıyla vakıf oldum.

Aynı gün ekibin ruhuna ve iklimine bütün enerjileriyle yön veren 22 performans sanatçısı arkadaşımın da, diğer herkes gibi büyük sıkıntılar yaşadığı bilgisine ve bunun detaylarına sonradan, okudukça üzülerek vakıf oldum. Olayın maddi manevi telafisi ve takibiyle ilgili ekibimin inisiyatif almasını istedim ve sağladım.

Aradan geçen yaklaşık üç ay zarfında performans sanatçısı arkadaşlarımla benim herhangi bir iletişimim olmadı. Konuyla ilgili diğer detayları ben de lansman günü sosyal medyadan takip ettim.

Mağduriyetlerini haklılıkla dile getiren sanatçı arkadaşlarımın duygularını paylaştığımı, onların yanında olduğumu ve maruz kaldıkları bu olumsuz deneyimin telafisi için kendi üzerime düşen her ne ise yapmaya hazır olduğumu buradan paylaşmak isterim.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal