Limon Yapım ve BKM, koronavirüs salgını nedeniyle setlerini durdurdu

Limon Yapım ve BKM, koronavirüs salgını nedeniyle setlerini durdurdu

Limon Yapım ve Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM), koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı setlerini durdurduklarını açıkladı.

Sinema, dizi ve reklam sektörü çalışanları, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle setlere geçici süreyle ara verilmesini talep eden bir açıklama yayımladı. Dün yayımlanan ve on iki sendika ile derneğin imzaladığı ortak açıklamada, her bir çalışanın potansiyel taşıyıcı olma ihtimali karşısında tüm çalışmaların en az iki hafta ertelenmesi gerektiği vurgulandı.

Dizi setlerini bugünden itibaren durdurduğunu belirten Limon Yapım, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs olarak bilinen solunum yolu bulaşıcı hastalığı, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) 9 Mart 2020 tarihli raporuna göre 100’den fazla ülkede 109 bin teyit edilmiş küresel vakayla kayıtlara geçmiştir. DSÖ, koronavirüs için 2 Mart 2020 tarihinde küresel risk seviyesini ‘yüksek’ten ‘çok yüksek’ seviyesine çıkarmıştır.

“Bildiğiniz gibi ülkemizde de vaka tespitleri yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı’mızın konu ile ilgili aldığı sıkı tedbirleri ve konuyla ilgili bilgi güncellemeleri dikkatle takip ediyoruz. İçinde bulunduğumuz durumu değerlendirdiğimizde siz değerli çalışanlarımız ve çevrenizi korumak amacıyla, ilk etapta ve farklı bir duyuru gelene kadar 17 Mart 2020’den itibaren ‘Savaşçı’ ve ‘Bir Annenin Günahı’ adlı dizi projelerimizin çekimlerine ara verme kararı alıyoruz.”

BKM’den yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“TV yapımlarımızın tamamına set çalışanlarına, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında geçici bir süre ara veriyoruz. Bu süreci sağlıkla atlatıp en kısa sürede yeni bölümlerle bir arada olacağız.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar