‘Leyla ile Mecnun’un çekimleri yakında başlayacak: ‘Oyuncu kadrosu aynı’

‘Leyla ile Mecnun’un çekimleri yakında başlayacak: ‘Oyuncu kadrosu aynı’

Oyuncu ve yönetmen Ahmet Mümtaz Taylan, “Leyla ile Mecnun” dizisinin çekimlerinin çok yakında başlayacağını söyledi. Taylan, dizinin oyuncu kadrosunun aynı olduğunu belirterek, “Aynı ekip bir araya gelmeseydi, yapılmaması gereken bir şeydi zaten. Geldiği için yapıyoruz. Yoksa bir tane bile eksiği kaldıracak durum değildir” dedi.

Sevilen dizi “Leyla ile Mecnun”un tekrar çekileceği haberi kesinleşti. Dizide İskender Çınar karakterine hayat veren Ahmet Mümtaz Taylan, Aslı Öymen’in moderatörlüğünü yaptığı “Benim İstanbul’um” programında dizinin çok yakında sete çıkacağını açıkladı.

Taylan, “Leyla ile Mecnun çekiliyor mu gerçekten, söylenti olmaktan çıktı mı?” sorusunu “Söylenti olmaktan çıktı artık. İki saat önce Onur Ünlü ile konuştuk. Çekime başlayacağımız tarihi söyledi bana” diye yanıtladı.

Onur Ünlü’nün yönetmenliğini üstleneceği, Burak Aksak’ın senaryosunu kaleme alacağı dizinin oyuncu kadrosunu aynı olduğunu belirten Taylan, “Aynı ekip bir araya gelmeseydi yapılmaması gereken bir şeydi zaten. Geldiği için yapıyoruz. Yoksa bir tane bile eksiği kaldıracak durum değildir” ifadelerini kullandı.

‘Leyla ile Mecnun’

Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün üstlendiği, senaryosunu Burak Aksak’ın kaleme aldığı absürt komedi türündeki dizide Mecnun karakterini Ali Atay, Leyla karakterini ise Ezgi Asaroğlu canlandırdı.

Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Melis Birkan, Müge Boz, Zeynep Çamcı, Ege Tanman ve Köksal Engür’ün de rol aldığı, Eflatun Film’in yapımcılığında çekilen dizi, TRT 1’de üç sezon yayımlanmış, ancak final yapamadan yayından kaldırılmıştı. Senarist Burak Aksak ise aynı oyuncu kadrosuyla Star TV’de yayımlanan “Ben de Özledim” dizisinde, “Leyla ile Mecnun”un olası finalini izleyicilerle paylaşmıştı.

Dizi, adlarını, efsane âşıklar Leyla ve Mecnun’dan alan iki bebeğin 25 yıl sonraki yaşamında geçiyor. 104 bölümlük dizide, ilk başlarda istemese de daha sonra Leyla’ya âşık olan ve onu etkilemek için her yola başvuran Mecnun’un hikâyesi, geceleri rüyalarına giren aksakallı dedeyle birlikte alt üst oluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal