‘Leyla ile Mecnun’ yeniden TRT ekranlarında

‘Leyla ile Mecnun’ yeniden TRT ekranlarında

Sevilen dizi “Leyla ile Mecnun” bugün itibarıyla her pazartesi saat 23.50’de  TRT 1’de yayımlanacak.

Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün üstlendiği, senaryosunu Burak Aksak’ın kaleme aldığı absürt komedi türündeki dizide Mecnun karakterini Ali Atay, Leyla karakterini ise Ezgi Asaroğlu canlandırdı.

Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Melis Birkan, Müge Boz, Zeynep Çamcı, Ege Tanman ve Köksal Engür’ün de rol aldığı, Eflatun Film’in yapımcılığında çekilen dizi, TRT 1’de üç sezon yayımlanmış ancak final yapamadan yayından kaldırılmıştı. Senarist Burak Aksak ise aynı oyuncu kadrosuyla Star TV’de yayımlanan “Ben de Özledim” dizisinde, “Leyla ile Mecnun”un olası finalini izleyicilerle paylaşmıştı.

Dizi, adlarını, efsane âşıklar Leyla ve Mecnun’dan alan iki bebeğin 25 yıl sonraki yaşamında geçiyor. 104 bölümlük dizide, ilk başlarda istemese de daha sonra Leyla’ya âşık olan ve onu etkilemek için her yola başvuran Mecnun’un hikâyesi geceleri rüyalarına giren aksakallı dedeyle birlikte alt üst oluyor.

TRT 1 “Yedi Numara” ve “Yeşil Deniz” adlı dizilerine tekrar ekrana taşımıştı. “Yedi Numara”  her pazartesi günü saat 20.00’de, “Yeşil Deniz” ise aynı gün saat 21.50’de yayımlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal