‘Leonardo da Vinci’ye Saygı’ sergisi yeniden ziyarete açılacak

‘Leonardo da Vinci’ye Saygı’ sergisi yeniden ziyarete açılacak

Türkiyeli sanatçıların, ölümünün 500’üncü yılında Leonardo da Vinci için hazırladığı sergi, İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) yeniden ziyarete açılacak.

Koronavirüs salgınından dolayı ziyarete kapatılan sergi, 1 Temmuz itibarıyla görülebilecek.

Salgından dolayı alınan tedbirler kapsamında ziyaretçilerin ve çalışanların sağlık güvenliği için girişte ateş ölçümü yapılacak ve maskesiz ziyaretçi alınmayacak.

‘Leonardo da Vinci’ye Saygı’

Sergi, sanatçıdan ilhamla Tülin Onat, Bedri Baykam, Devrim Erbil, Ergin İnan, Yalçın Gökçebağ, Fevzi Karakoç, Onay Akbaş, Cem Sağbil, Mercan Dede, Barış Sarıbaş, Bahar Oganer ve Burçin Erdi’nin heykelleri, yağlı boya eserleri ve video çalışmalarından oluşuyor.

Da Vinci’nin hayata veda ettiği Fransa’nın Amboise bölgesine giden ve eserlerini burada üreten sanatçılara Prof. Dr. İlber Ortaylı, şair Ahmet Telli, tiyatrocu Mehmet Erbil ve yazarlar Nedim Gürsel, Sunay Akın, İbrahim Karaoğlu, Metin Celal, Dr. Mustafa Tolay, Durmuş Akbulut ve Yalın Alpay da destek verdi.

Ressam Onay Akbaş’ın geliştirdiği Emre Sefer’in genel koordinatörlüğü ile yürütülen serginin küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu üstleniyor.

Sergi 30 Temmuz’a kadar pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 09.00-18.00, pazar ise 12.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal