Lego, polis oyuncakları promosyonlarını ve reklamlarını kaldırdı

Lego, polis oyuncakları promosyonlarını ve reklamlarını kaldırdı

Lego, tedarikçilerine gönderdiği mesajda ABD’deki protestolar sebebiyle polis figürlerini içeren oyuncak setlerinin internet üzerinden promosyonlarının ve reklamlarının kaldırılmasını istedi. Tanıtımı yapılmaması talep edilen setler arasında Beyaz Saray da bulunuyor.

Sözcü’nün Toybook‘tan aktardığı habere göre, ABD’nin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd’un ardından ülke genelinde protesto gösterileri devam ediyor.

Dünyanın en büyük oyuncak şirketlerinden Lego ise polisin orantısız güç kullanmasını protesto etmek amacıyla içinde polis figürü olan veya polis setleri olarak bilinen oyuncakların internet siteleri tarafından kaldırılmasını, reklamının yapılmamasını veya bu ürünlerle ilgili sosyal medya paylaşımı yapılmamasını istedi.

‘Beyaz Saray’ı da istemediler’

Lego, dijital pazarlama partneri Rakuten Linkshare aracılığıyla tedarikçilere gönderdiği e-posta’da aralarında Lego Şehri Polis İstasyonu, itfaiye ekibi, devriye arabası, otoban polisi gibi 30 setin bulunduğu ürünlerin satıştan kaldırılması istendi. Satıştan kaldırılması talep edilen ürünler arasında Beyaz Saray seti de bulunuyor.

Lego: ‘Trajik olaylar sebebiyle talep ettik’

Ürünler Lego’nun resmi internet sitesi üzerinden satışta duruyor. Lego’dan konu hakkında yapılan açıklamada, “Satış partnerlerimizden söz konusu LEGO ürünleri hakkında promosyon paylaşımı yapmaktan kaçınmalarını #BlackOutTuesday (salı karartması) ve ABD’deki trajik olaylar sebebiyle talep ettik” ifadesi kullanıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal