Kütüphaneden alınan Bob Dylan albümü 48 yıl sonra iade edildi

Kütüphaneden alınan Bob Dylan albümü 48 yıl sonra iade edildi

ABD’nin Ohio eyaletindeki bir kütüphaneden ödünç alınan Bob Dylan albümü 48 yıl gecikmeyle iade edildi.

San Francisco eyaletinde yaşayan Howard Simon, ABD’li ses sanatçısı Bob Dylan’ın 1970 yılında yayımlanan “Self Portrait” adlı albümünü postayla Heights Libraries’e yollarken bir mektup yazarak gecikme için özür diledi.

Albümü Ohio eyaletindeki University Heights kentinde öğrenciyken, 1973 yılında kütüphaneden alan Simon, yıllar sonra kendisine ait Dylan albümlerinin arasında bulduğunu belirterek şunları yazdı: “Yeni emekli olmuş biri olarak iş ve aile nedeniyle yıllardır ihmal ettiğim şeyleri yapıyorum. Hesabıma göre 17 bin 480 gün gecikmeli olarak yolladığım albümü University Heights’tan San Francisyo’ya kadar getirdiğim için kapağı yıprandı. Gecikme için üzgünüm.”

Simon, ayrıca, albümün ilk çıktığı yılın kopyası için 175 dolar (1508 lira) para yolladı yenisinin alınması gerekebilir diye. Bir de kendi kaydettiği kopyasını ekledi.

Kütüphane ise albümün ses kalitesinin gayet iyi durumda olduğunu açıkladı.

Kütüphanenin albümün yollanmadığından haberinin olup olmadığı açıklanmadı ancak müdür Sara Phillips, “Biz artık gecikme ücreti almıyoruz. Bizden ödünç alınan albüm veya kitabın elimize ulaşması önemli sadece” dedi ve Simon’a gecikmeli de olsa yolladığı için teşekkür etti.

 

Kaynak: Diken

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal