‘Kürk Mantolu Madonna’ Uniq Hall sahnesinde

‘Kürk Mantolu Madonna’ Uniq Hall sahnesinde

Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yayımladığı ölümsüz eseri “Kürk Mantolu Madonna”nın kitapla aynı ismi taşıyan tiyatro oyunu, 19 ve 20 Ekim’de İstanbul Uniq Hall’da sahnelenecek. Geçtiğimiz yıl To Be House of Production yapımıyla ilk defa sahnelenen oyun, 2017-2018 sezonunu kapalı gişe bitirmişti.

Usta yönetmen ve oyuncu Engin Alkan tarafından uyarlanan ve yönetilen eserde Alkan, Raif Efendi rolüne bürünüyor. Oyunda Alkan’a Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur, Sacide Taşaner, Lila Gürmen, Emrah Altıntoprak, Oya Kaptanoğlu, Özge Özel, Gökdağ Yalçın ve Kayhan Yıldızoğlu eşlik ediyor.

Oyunun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, kostüm tasarımı ise Beymen Collection’a ait. Oyunun müziklerini Aytuğ Yargıç hazırladı. Eserde yer alan “Veda” şarkısının söz ve müziğini Sezen Aksu, “Maria Puder’in Şarkısı”nın sözlerini ise Engin Alkan yaptı. Oyunda Schubert’in “Serenade” eseri de yer alıyor.

“Kürk Mantolu Madonna”, Anadolu işgal altındayken babası tarafından müttefik olan Almanya’ya gönderilen Raif’in, burada ressam olan Maria Puder ile yaşadığı aşkı konu ediniyor. Söz konusu aşk, kişinin gizli ve karanlık yanını aydınlatırken tutkuyu, bütün olmayı ve sıradan bir hayatın yoğun bir derinliğe bürünebileceğini gözler önüne getiriyor.

“Kürk Mantolu Madonna”; “Yılın En İyi Oyunu”, “En İyi Sahne Tasarımı” ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” gibi birçok dalda ödül alarak sezonun en dikkat çeken tiyatro oyunu olmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal