Kristen Stewart ‘Spencer’ adlı filmde Prenses Diana’ya hayat verecek

Kristen Stewart ‘Spencer’ adlı filmde Prenses Diana’ya hayat verecek

Kristen Stewart, Pablo Larraín imzalı “Spencer”da Prenses Diana’ya hayat verecek. Filmin prodüksiyonuna 2021’in ilk aylarında başlanması planlanıyor.

FilmLoverss‘ın IndieWire‘dan aktardığı habere göre, “No”, “Neruda”, “Jackie” gibi filmlerle sinemaseverlerin gönlünü kazanan, son olarak “Ema” ile sinemalara konuk olan Şilili yönetmen Pablo Larraín, “Jackie”den sonra bir diğer ikonik kadına odaklanan “Spencer” filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. “Jackie”de Natalie Portman ile çalışan Larraín, bu kez de son yıllarda “Clouds of Sils Maria”, “Personal Shopper”, “Seberg” gibi dikkat çekici filmlerde rol alarak kendisine etkileyici bir kariyer çizen Kristen Stewart‘ı yanına alıyor.

Larraín’in yeni filminde Kristen Stewart, Prenses Diana’ya hayat verecek. Gerek Prenses Diana gibi ikonik bir figürü merkezine almasıyla, gerek Larraín ile Stewart gibi iki etkileyici ismi bir araya getirmesiyle bu yıl duyurulan en heyecan verici projelerden biri olan Spencer, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek sanal Cannes Film Market‘te yer alacak en önemli yapımlardan biri olacak.

Pablo Larraín

Spencer’ın senaryosunda Steven Knight‘ın imzası bulunuyor. “Peaky Blinders” ve “Taboo” gibi sevilen dizilerin yaratıcısı olarak tanınan Knight, 2004 yılında “Dirty Pretty Things” ile Oscar adaylığı kazandıktan sonra “Eastern Promises”, “Locke”, “Serenity” gibi filmlerin senaryosunu yazdı. Aynı zamanda “Locke” ve “Serenity”de yönetmen koltuğuna da oturdu.

Spencer, 1990’ların başında, Diana’nın Prens Charles ile olan evliliğin artık yürümediğine karar verdiği hafta sonuna odaklanıyor. Diana, Noel kutlaması için Norfolk’taki sarayda geçirdiği bu kritik hafta sonunun ardından bir gün kendini kraliçe yapabilecek yoldan uzaklaşmaya karar veriyor. Filmin hikâyesinin tamamının üç güne yayılacağı belirtiliyor.

Pablo Larraín filmle ilgili olarak “Hayatının sadece üç günü ve bu kısa sürede kim olduğuna daha geniş, daha büyük bir perspektiften bakma şansına sahipsiniz. Kaderinin ne olduğunu, başına ne geldiğini hepimiz biliyoruz ve buraya gitmemiz gerekmiyor. Nereye gitmek istediğini ve kim olmak istediğini ifade edebildiği bu daha samimi yerde kalacağız” ifadelerini kullandı.

Bir araya getirdiği isimlerle heyecan yaratan Spencer’ın prodüksiyonuna 2021’in ilk aylarında başlanması planlanıyor. Ancak sinema dünyasında çekim takvimlerinde alt üst eden koronavirüs salgınının gidişatını kestirmek güç olduğu için prodüksiyonun bu tarihte kesin olarak başlayacağını söylemek mümkün değil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal