Köy Enstitüleri’ni anlatan ‘Yücel’in Çiçekleri’ Paris’te gösterilecek

Köy Enstitüleri’ni anlatan ‘Yücel’in Çiçekleri’ Paris’te gösterilecek

Cumhuriyet’in eğitim devrimlerinin en önemli kurumlarından Köy Enstitüleri’ni anlatan “Yücel’in Çiçekleri” adlı film, Fransa’nın başkenti Paris’te izleyicilerle buluşuyor.

Euronews’ten Devrim Hacısalihoğlu’nun haberine göre, filmin Fransızca altyazılı versiyonu, 17 Mart Pazar günü Epinay Sur Seine Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Paris Trabzon Kültür Derneği (Association Culturelle de Trabzon) organizasyonuyla ve ücretsiz gösterilecek.

Yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir’in yaptığı “Yücel’in Çiçekleri” adlı film Köy Enstitüleri’ni, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Âli Yücel ve İlköğretim Genel Müdürü İsmail Hakkı Tonguç’un yaşam öyküleri eşliğinde anlatıyor.

Türkiye sinemasının usta oyuncularından Mahir Günşiray’ın Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı eserin senaryosunu, filmin yönetmenliğini de üstlenen Özkarabekir yazdı.

“Yücel’in Çiçekleri” adlı filmde İsmail Hakkı Tonguç’u Muhammet Uzuner, Hasan Âli Yücel’in farklı dönemlerini 3 ayrı oyuncu, Ege Şenoğul, Kutay Şahin ve Mehmet Tokat canlandırdı. Filmin müziklerini Cahit Berkay ile Altuğ Öncü yaptı.

“Yücel’in Çiçekleri” adlı film ARPAŞ (Ambarlı Römorkaj Pilotaj A. Ş.) ile Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri Belediyelerinin destekleriyle bir sosyal sorumluluk projesi olarak çekildi.

PARIS TRABZONLULAR DERNEĞİ GENÇLİK KOLLARI PROGRAMI —————————————————————————17 Mart 2019 tarihinde saat 16'dan…

Paris Trabzonlular Derneği paylaştı: 3 Mart 2019 Pazar

“Yücel’in Çiçekleri” adlı film 17 Mart 2019 saat 16:00’da, Epinay Sur Sein Kültür Merkezi, 8, Rue Lacepède, 93800 Epinay Sur Seine Paris’te gösterilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal