Korona hastaları için 7 yaşında ‘izolasyon valsi’ besteledi

Korona hastaları için 7 yaşında ‘izolasyon valsi’ besteledi

İlk resitalini üç yaşındayken veren ve ‘çocuk dahi’ olarak tanınan yedi yaşındaki Stelyos Kerasidis, koronavirüs hastalarına adadığı bir beste yaptı. Atina’da yaşayan Kerasidis’in ‘izolasyon resitali’ YouTube’da izlenme rekorları kırıyor.

Yunanistan’da ‘dahi çocuk’ olarak tanınan yedi yaşındaki Stelyos Kerasidis, koronavirüsünden esinlenerek bir ‘izolasyon valsi’ besteledi. İlk resitalini üç yaşındayken veren 2012 doğumlu Kerasidis, üçüncü bestesi olan valsi koronavirüs hastalarına adadığını söyledi.

‘Biraz daha sabredelim’

Yunanistan’ın başkenti Atina’da piyanist anne-babasıyla yaşayan Kerasidis, YouTube’da izlenme rekorları kıran videosunun başında “Herkese Selam! Haydi biraz daha sabredelim. Kısa süre içinde dışarı çıkıp denize girebileceğiz” dedi. Kerasidis, bestesini özellikle ‘Covid-19 nedeniyle acı çeken ve izolasyon altında olan kişilere adadığını’ söyledi.

Kerasidis 2018’de New York’taki Carnegie Hall’da ve geçtiğimiz yıl Londra’daki Royal Albert Hall’da konserler vermişti. Çocuk dahi, ilk iki bestesini kız kardeşleri Veronica ve Anastasia için yaptığını söylemişti. Kerasidis, en sevdiği piyanistin de, teknik açıdan zorlu Bach varyasyonlarıyla tanınan Kanadalı Glenn Gould olduğunu anlatmıştı.

 

Kaynak: Gazete Duvar 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal