Korona günlerinde, ‘KuirFest Karantina’

Korona günlerinde, ‘KuirFest Karantina’

Pembe Hayat KuirFest, koronavirüs salgını nedeniyle evden çıkamayanlar için “KuirFest Karantina” kapsamında internet üzerinden film gösterimleri düzenleyecek.

Tüm dünyada etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle toplu etkinlikler, festivaller ve konserler iptal ediliyor. Toplu etkinliklerin yanı sıra insanlar da zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaya özen gösteriyor.

Bu süreçte iptal edilen birçok festival çevirmiçi film gösterim programları hazırlarken, pek çok sanatçı da sosyal medyadan konserler veriyor.

KuirFest de evden çıkamayanlar için bir “Karantina” programı hazırlıyor. Program kapsamında KuirFest’in iznini aldığı filmler, her pazar günü belirli saatlerde izleyiciyle buluşacak. İlk gösterim ise 22 Mart’ta yapılacak.

“KuirFest Karantina”, Film Platformu üzerinden takip edebilir.

KuirFest’ten yapılan açıklama şöyle:

“Korona günlerinde, KuirFest evlerinize konuk olmaya hazırlanıyor!

“Koronavirüs (Kovid-19) salgını hepimizin hayatını bilim – kurgu filmlerinden fırlamış sahnelerle doldururken; kendi kendimizi karantinaya aldığımız, evden çıkmadığımız ve ağırlıklı olarak limon olsa da herkesin çeşit çeşit kolonya koktuğu maskeli günlerden geçiyoruz. Virüsün aşısı bulunana dek de bu evlere kapanma sürecinin devam edeceği hepimizin malumu.

“Tam da bu noktada, lubunyanın festivali KuirFest, eve kapanan lubunyalara ‘KuirFest Karantina’yı duyurmaktan esenlik duyar.

“KuirFest Karantina’ kapsamında izinleri alınan filmler, her Pazar belirli saatlerde seyircinin erişimine açılacak. Bu sayede korona günlerinde, KuirFest evlerinize konuk olmuş olacak.

“22 Mart Pazar günü ‘KuirFest Karantina’ ilk filmiyle sizlerle buluşacak.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar