Kolombiya’nın Oscar adayı ‘Monos’ gösterimde

Kolombiya’nın Oscar adayı ‘Monos’ gösterimde

Bu hafta üçü yerli, beşi yabancı, sekiz film gösterime giriyor.

Yönetmen Alejandro Landes’in, “Sineklerin Tanrısı” ve Coppola imzalı “Kıyamet” gibi yapıtlarla birlikte anılan filmi “Monos” bu hafta Başka Sinema salonlarında gösterimde. Kolombiya’nın bu yılki Oscar adayı olan filmde Sofia Buenaventura, Julian Giraldo ve Karen Quintero gibi oyuncular rol alıyor. Yönetmen Landes’in senaryosunu da yazdığı filmde bir grup çocuk askerin hikâyesi aktarılıyor.

69. Berlin Film Festivali’nde Panaroma bölümünde gösterilen “Monos” Türkiye’de de Filmekimi programında yer almıştı.

Kolombiya ormanlarında savaşçı lakapları almış sekiz çocuk asker, Amerikalı bir kadını rehin tutarlar ve baskına uğramalarıyla hayatın vahşi yüzüyle karşılaşırlar.

‘Küçük Şeyler’

“Babamın Kanatları” filmiyle tanınan yönetmen Kıvanç Sezer’in ikinci uzun metrajı “Küçük Şeyler” haftanın öne çıkan yerli yapımı. Alican Yücesoy ve Başak Özcan başrolü paylaşırken, kamera önünde onlara Bülent Emin Parlak ve Ece Dizdar gibi oyuncular eşlik ediyor

Dünya ilkgösterimini 54. Karlovy Film Festivali’nde yapan “Küçük Şeyler”, birçok festivale konuk oldu ve Malatya Film Festivali’nde “en iyi film” dahil beş ödüle değer görüldü.

Orta sınıfa mensup Onur ve Bahar çiftinin ilişkisine odaklanan yapım, Türkiye’deki yeni orta sınıfın profilini çıkarıyor.

‘Midway’

“Kurtuluş Günü” ve “Yarından Sonra” gibi yapımların yönetmeni Roland Emmerich’in “Midway” adlı son filmi gösterimde. Ed Skrein, Patrick Wilson ve Luke Evans’ın rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Robby Baumgartner üstleniyor.

Savaş filmi severlerin ilgisini çekecek yapımda, II. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya İmparatorluğu arasında yapılan Midway Muharebesi’ne odaklanılıyor. II. Dünya Savaşı için bir dönüm noktası kabul edilen Midway Muharebesi’yle Pasifik Cephesi’ndeki savaşın seyri tamamen değişir.

‘Charlie’nin Melekleri’

Elizabeth Banks’in yönetmenliğini üstlendiği, 1976 yapımı popüler dizinin yeni sinema uyarlaması “Charlie’nin Melekleri” bir kez daha beyazperdede. Kristen Stewart, Naomi Scott ve Ella Balinska’nın başrolde rolünde yer aldığı ve senaryosu geniş bir ekip tarafından yazılan filmde melekler yeniden zorlu bir görevle karşı karşıya.

Bazı sahneleri İstanbul’da çekilen yapımın müzikleri Brian Tyler’a, görüntü yönetimi Bill Pope’e ait.

‘Korkunun Sesi’

Brian ve Laurence Avenet-Bradley’in yönetmenliğinde çekilen “Korkunun Sesi”, haftanın gerilim filmi. Başrollerini Trista Robinson ve Hannah Race’ın paylaştığı film, birçok festivalde “en iyi korku filmi” ödülüne değer görüldü.

Büyükbabasından kalan evi satmadan önce restore etmeye başlayan Alisa ile ona yardım eden arkadaşı Steph, bu süreçte birçok gizem keşfeder ve tuhaf olaylar yaşarlar.

‘Bir Şans Daha’

Noel konulu filmler sinemalarda ve televizyonlarda boy göstermeye başladı ve Paul Feig’in yönetmenliğini yaptığı “Bir Şans Daha” o yapımlardan biri. Goerge Michael’ın şarkısından esinle yaratılan romantik komedinin senaryosunda Oscar ödüllü oyuncu Emma Thompson’un imzası var. Thompson’ın aynı zamanda oyuncular arasında olduğu filmde başrolleri Henry Golding ve Michelle Yeoh paylaşıyor. Filmin müzikleri ise Theodore Shapiro tarafından hazırlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal