Kiyoshi Kurosawa’dan savaşın gölgesinde bir hikâye: ‘Wife of a Spy’

Kiyoshi Kurosawa’dan savaşın gölgesinde bir hikâye: ‘Wife of a Spy’

Yakın dönem Japonya sinemasının önemli yönetmenlerinden Kiyoshi Kurosawa’nın yazıp çektiği “Wife of a Spy” filminden fragman yayımlandı.

FilmLoverss‘ın The Film Stage‘den aktardığı habere göre, “Tokyo Sonata” ve “Pulse” gibi övgü toplayan filmlere imza atan, Japon korku sinemasının en önemli isimlerinden Kiyoshi Kurosawa, bu yıl yeni filmi ile sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son olarak 2019 yapımı “To the Ends of the Earth” ile sinemalara konuk olan Kurosawa’nın yeni filmi “Wife of a Spy” için meraklı bekleyişimiz sürerken, filmden ilk tanıtım fragmanı yayımlandı.

Kurosawa’nın senaryosunu Ryūsuke Hamaguchi ile birlikte kaleme aldığı film, izleyicileri 1940 yılının Kobe’sine, İkinci Dünya Savaşı patlak vermeden bir gece önceye götürüyor. Yerel bir tüccar olan Yusaku Fukuhara, işlerin tehlikeli bir yere doğru gittiğini hissediyor. Karısı Satoko’yu geride bırakarak yeğeni Fumio Takeshita ile birlikte Manchuria’ya taşınıyor. Burada barbarca bir eyleme şahit olan Yusaku, bu olayı gün ışığına çıkarmaya karar veriyor. Yusaku Manchuria’da bu olayın peşine düşerken, Kobe’de çocukluk arkadaşı olan bir polis Satoko’ya eşiyle birlikte olan kadının öldürüldüğünü söylüyor. İlk başta kıskançlık duygusuyla Yusaku’ya yüzleşen Satoko, gerçekleri öğrendikten sonra Yusaku’yu korumak ve yeniden mutlu olabilmek için beklenmedik bir yola giriyor.

Ryosuke Nagaoka müziklerini bestelediği “Wife of a Spy”ın başrollerinde Kazuo Takahashi ve Yu Aoi yer alıyor.

2019’un haziran ayında Japonya’da gösterime girdikten sonra Locarno, Toronto, Londra ve New York gibi önemli festivalleri ziyaret eden “To the Ends of the Earth” gibi “Wife of a Spy”ın da bu yıl önemli festivallere konuk olması bekleniyordu. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında film festivalleri ertelenmek ya da iptal edilmek zorunda kalınca filmin festival yolculuğu da askıya alındı.

16 Ekim’de Japonya’da gösterime girmesi planlanan sonraki aylarda festivallere konuk olup olmayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar