‘Kırmızı Oda’ yayına girdi, üç dizi için final kararı verildi

‘Kırmızı Oda’ yayına girdi, üç dizi için final kararı verildi

TV8’de yayımlanan “Kırmızı Oda” dizisinin yüksek reytinglere ulaşması rakiplerini zor durumda bıraktı. “Hercai”, “Babil” ve “Bay Yanlış” dizileri final kararı aldı.

Psikiyatr Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun İçi” adlı kitabından uyarlanan “Kırmızı Oda” dizisi bir psikiyatri kliniğinde doktorların ve onlara başvuran hastaların hayatlarını konu ediyor. Yaşanan gerçek hikâyelere dayanan dizide Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral ve Gülçin Kültür Şahin rol alıyor. Evrim Alasya, Melisa Sözen, Salih Bademci, Hande Doğandemir ve Emre Kınay’ın konuk oyuncu olduğu dizinin yönetmenliğini Cem Karcı, senaristliğini ise Banu Kiremitçi Bozkurt üstleniyor.

TV8’de geçen hafta dördüncü bölümüyle ekrana gelen “Kırmızı Oda”ya rakip olan diziler peş peşe final yapma kararı aldı. “Kırmızı Oda” yayımlandığı akşam AB grubunda ve ABC1’de birinci sırada yer alarak günü tamamladı.

Üç dizi için final kararı

“Kırmızı Oda” bu reytinglerde günü rekorla kapatırken “Arka Sokaklar” ve “Ramo” dizileri aldıkları reytingle devam etme hedefini tutturdu. Ancak “Babil”, “Bay Yanlış” ve “Hercai” dizilerinin final yapması yönünde karar alındı.

“Hercai” reytinglerde AB’de ve ABC1’de çok düşük reytingle günü tamamladı. Geçen bölüme göre düşüşte olan dizi için final kararı çıktı.

‘Babil’ dizisi dip yaptı

“Babil” dizisi AB’de ve ABC1’de dip reytingle günü tamamladı. Dizinin sonuçları yetersiz kalınca final kararı alındı.

“Bay Yanlış” da AB’de ve ABC1’de çok düşük reytingle günü tamamladı. Dizinin bu hafta elde ettiği oranlara bakılarak erken final yapmasında karar kılındı.

 

Kaynak: TV100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal