Ken Loach’tan yeni film müjdesi: ‘I Daniel Blake’

Ken Loach’tan yeni film müjdesi: ‘I Daniel Blake’

79 yaşındaki İngiliz yönetmen Ken Loach, yeni filmi “I Daniel Blake”in çekimlerine İngiltere’nin kuzeydoğusunda başladı. Senaryosunu “Özgürlük Rüzgârı” (The Wind That Shakes The Barley) gibi birçok filmde birlikte çalıştıkları Paul Laverty’nin yazdığı filmin yapımcılığı Rebecca O’Brien üstleniyor. 

ken2Newcastle ve çevresinde 6 haftada çekimlerinin tamamlanması hedeflenen filmin Britanya ve Irlanda’da 2016’da gösterime girmesi planlanıyor. Filmin başrollerini ise Dave Johns ve Hayley Squires paylaşıyor.

Film, 59 yaşında, hayatı çalışmakla geçen Daniel Blake’in, bekâr bir anne olan Katie ve onun iki çocuğu, Daisy ve Dylan’la karşılaşmasıyla değişen yaşamını konu alıyor. Film, birlikte çıktıkları yolculukta Dnaiel Blake’in hayatındaki değişime odaklanıyor.

Ken Loach en son geçen yıl “Özgürlük Dansı” ile sinemaseverlerle buluşmuş, sonrasında da artık yönetmenlik yapmayacağı açıklanmıştı. 

Filmlerinde sosyalist kimliğini her zaman öne çıkaran ünlü yönetmen, 46 yıllık sinema kariyerinde bugüne dek “Ekmek ve Güller”, “İşte Özgür Dünya”, “Kerkenez”, “Benim Adım Joe”, “Hayata Çalım At” gibi pek çok başarılı filme imza attı. 

Ken Loach üzerine Antony Hayward’ın yazdığı “Hangi Taraftasınız?” (Which Side You on) adlı kitap, Agora Kitaplığı tarafından, Özden Arıkan’ın Türkçesiyle yayımlanmıştı.

Kaynak: ScreenDaily

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal