Keira Knightley: ‘Erkeklerin çektiği seks sahnelerinde oynamak istemiyorum’

Keira Knightley: ‘Erkeklerin çektiği seks sahnelerinde oynamak istemiyorum’

Seks sahnelerinde oynamak istemediğini açıklayan İngiliz oyuncu Keira Knightley, bu kararını ‘erkeklerin çekeceği sahneler’ olarak güncelledi. “Yağlandığın ve herkesin inlediği o korkunç seks sahnelerini istemiyorum” diyen Knightley, anne olduktan sonra vücudunu bir grup erkek önünde sergilemek istemediğini anlattı.

Aralarında “Karayip Korsanları” (Pirates of the Carribean) serisi, “Kefaret” (Atonement), “Collette” ve “The Aftermath” gibi yapımların bulunduğu birçok filmde seks sahneleri çeken ama bir süre önce artık bu sahnelerden uzak duracağını söyleyen Keira Knightley kararını gerekçelendiren yeni bir açıklama yaptı.

​Özellikle erkek yönetmenlerin çekeceği seks sahnelerinde yer almak istemediğini anlatan Knightley, bunun sebebini hem anne olduktan sonra vücudunu kamera karşısında göstermek konusunda eskisi kadar rahat olmamasına hem de erkek bakış açısına bağladı.

‘Yağlandığın ve herkesin inlediği o korkunç seks sahnelerini istemiyorum’

Channel Connacts podcast’ında konuşan Knightley şunları söyledi: “Bir kadının anne olma yolculuğu ya da kişinin bedenini kabul etmesiyle ilgili bir film çeksek ‘Kusura bakmayın ama yapımcı kadın olmalı’ diye düşünürdüm. Seks sahnelerinde kesinlikle oynamam gibi bir düşüncem yok ama erkeklerin çekeceği seks sahneleriyle ilgili var sayılır. Yağlandığın ve herkesin inlediği o korkunç seks sahnelerini istemiyorum. Bununla ilgilenmiyorum. Erkek bakış açısını yansıtmaya çalışırken çok rahatsız oluyorum.

‘İki çocuğum var, bir grup adamın önünde çıplak halde durmak istemiyorum’

‘Seks sahnesinin bu filmde iyi gideceğini tamamen anlıyorum ama ateşli görünen birine ihtiyacınız var. O sebeple başka birini oynatabilirsiniz çünkü ben gerçekten işinize yaramam. Bu beden 2 çocuk dünyaya getirdi ve bir grup adamın önünde çıplak halde durmak istemiyorum’ dediğim zamanlar da oluyor.”

35 yaşındaki Knightley’nin müzisyen James Righton ile evliliğinden Edie ve Delilah adlı iki çocuğu var.

 

Kaynak: Sputnik Türkiye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal