Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü, Ümit Ünal’ın

Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü, Ümit Ünal’ın

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali kapsamında verilen Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü “Aşk, Büyü, vs.” filmiyle Ümit Ünal’a değer görüldü.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenmesi planlanan ancak koronavirüs tedbirleri doğrultusunda ertelenen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, Kariyo & Ababay Vakfı’nın verdiği yılın yönetmeni ödülünün sahibini açıkladı.

Yönetmen Ceylan Özgün Özçelik, senarist ve yönetmen Deniz Akçay Katıksız, görüntü yönetmeni Emre Erkmen, gazeteci Pınar Öğünç ve oyuncu Tilbe Saran’dan oluşan seçici kurulun kararıyla 100 bin TL değerindeki ödül “Aşk, Büyü, vs.” filmiyle Ümit Ünal’ın oldu.

“Aşk, Büyü, vs.”

Pandemiden dolayı İskoçya’dan Türkiye’ye dönemeyen Ümit Ünal, ödülün ardından, “Yılın yönetmeni olmak çok gurur verici. Ama inanın 2020`nin yönetmeni ben olsam çok daha eğlenceli bir yıl geçirirdik. Bu salgın da ancak gerilim unsuru olarak bir ay kadar sürerdi. Şaka bir yana çok mutluyum, KAV Vakfına, Danışma Kuruluna ve elbette filmde yer alan herkese çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü daha önce “Ahlat Ağacı” filmiyle Nuri Bilge Ceylan’a ve “Kız Kardeşler” filmiyle Emin Alper’e verilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal