Kara Hafta İstanbul Festivali, Edgar Allan Poe temasıyla çevrimiçi düzenlenecek

Kara Hafta İstanbul Festivali, Edgar Allan Poe temasıyla çevrimiçi düzenlenecek

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye edebiyat organizasyonu Kara Hafta İstanbul Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle altıncı kez gerçekleşecek. Polisiye edebiyatın mihenk taşlarından İngiliz yazar ve şair Edgar Allan Poe’yu merkezine alacak olan festival bu yıl çevrimiçi ortamda yapılacak.

Her sene Pera Palas Otel’de düzenlenen festivalin altıncısı 26-29 Kasım tarihleri arasında çevrimiçi ortamda düzenlenecek. Çevrimiçi oturumlar Kültür İstanbul YouTube kanalından ücretsiz izlenebilecek.

On farklı oturumda 18 konuğun ağırlanacağı organizasyonun moderatörlüğünü Algan Sezgintüredi, Aslı Perker, Can Erol, Hülya Balcı, Nazlı Berivan Ak, Serhan Bali, Sevin Okyay ve Tanıl Bora üstlenecek.

Ian Rankin, Michael Kardos, Niklas Nat och Dag gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra Ahmet Ümit, Ayşe Erbulak, Elçin Poyrazlar, Erol Üyepazarcı, Hakan Günday, Mesut Demirbilek, Onur Saylak, Sevil Atasoy, Su Tunç, Suat Duman ve Taner Ay da festivale konuk olacak.

İlk oturum ‘İstanbul’da Suç ve Suçlu’

Kara Hafta İstanbul Festivali’nin “Şehir ve Polisiye: İstanbul’da Suç ve Suçlu” başlıklı ilk oturumu 26 Kasım Perşembe saat 19.00’da başlayacak. Algan Sezgintüredi’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumda Sevil Atasoy, Mesut Demirbilek ve Suat Duman konuşmacı olarak yer alacak.

“Yeni Platformlarda Polisiye: Şahsiyet Fenomeni” başlıklı oturum 25 Kasım Cuma günü saat 19.00’da gerçekleşecek. Haluk Bilginer’e Uluslararası Emmy Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü getiren “Şahsiyet” dizisi üzerinden yeni film ve dizi izleme platformlarındaki polisiyenin konuşulacağı oturum, Can Erol’un moderatörlüğünde, “Şahsiyet”in senaristi Hakan Günday ve yönetmeni Onur Saylak’ın katılımıyla gerçekleşecek.

29 Kasım Pazar saat 16.00’da başlayacak “Polisiyenin Merkezine Seyahat: Ada’nın Kara Yüzü” başlıklı oturumda “Müfettiş Rebus” romanları dünyada yirmiden fazla dile çevrilen ve hatırı sayılır bir okuyucu kitlesi edinen İskoç yazar Ian Rankin’le Sevin Okyay, Britanya polisiyesini tartışacak.

Festivali detaylı programına şuradan bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal