Joseph Siravo hayatını kaybetti

Joseph Siravo hayatını kaybetti

ABD’li oyuncu Joseph Siravo 65 yaşında hayata veda etti. Siravo uzun süredir kanserle mücadele ediyordu.

“The Sopranos” dizisinin karakterlerinden Tony Soprano’nun babası Johnny’ye hayat veren Siravo’nun ölüm haberini, ABD’li oyuncu Garry Pastore duyurdu.

Pastore, Siravo’nun ölümü üzerine yaptığı paylaşımda “Huzur içinde uyu arkadaşım, müthiş bir savaş verdin, seni özleyeceğim, öbür tarafta görüşürüz” notunu düştü.

Pastore ayrıca, “O gerçek bir centilmendi, onunla karşılıklı bir bağ ve samimiyet bulduğum için çok şanslıyım. Oyunculuk onun için her zaman bir tutkuydu ve sizi yukarı taşıyacak ve destekleyecek arkadaşlar bulmak genelde zordur. Ben, Joe, Michael Rispoli ve Jimmy Gandolfini her zaman birbirimizi destekledik” dedi.

Bir diğer “Sopranos” oyuncusu Lillo Brancato Jr. da, ölüm haberini büyük bir üzüntüyle karşıladığını belirtti.

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce New York’un ünlü Tisch School of the Arts ve Stanford Üniversitesi’ne giden Siravo, ilk kez 1993 yılında “Carlito’s Way”de (Carlito’nun Yolu) Sean Penn ve Al Pacino’yla birlikte rol almıştı.

“The Sopranos”ta Tony Soprano’nun babası Johnny rolünü oynamadan önce ise 1997’de, “Law & Order”ın bir bölümünde rol almıştı.

Siravo, dizideki Tony karakterinin ebeveynleriyle çalkantılı ilişkisini ve mafya dünyasına ilk adımlarını nasıl attığını ortaya koyan sahnelerde beş bölümde rol aldı.

Siravo ayrıca, mafya karakterlerine devam ederek “The Wannabe”de (Taklitçi) gerçek hayattaki gangster John Gotti’yi canlandırmıştı ve filmlerinin yanı sıra Broadway’de ve Broadway dışında ve Amerika’nın popüler müzikali müzikal “Jersey Boys” turnesinde düzenli olarak sahneye çıktı.

 

Kaynak: Sputnik Türkiye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal