‘Joker’ın senaryosu internet üzerinden yayımlandı

‘Joker’ın senaryosu internet üzerinden yayımlandı

Bu yılın en dikkat çekici filmlerinden “Joker”ın Todd Phillips ve Scott Silver tarafından kaleme alınan senaryosu yayımlandı.

DC Comics çizgiromanlarının en ikonik karakterlerinden “Joker”ın solo filmi ekim ayında gösterime girdi ve tüm dünyada sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılandı. Joaquin Phoenix‘in etkileyici performansından güç alarak yılın en dikkat çekici filmlerinden birine dönüşen Joker, gişede en iyimser beklentilerin bile üzerine çıktı ve 18+ yaş sınırıyla gişede 1 milyar dolar hasılata ulaşan ilk film olarak tarihe geçti.

Alışıldık süper kahraman filmlerinden çok “Taxi Driver” ve “The King of Comedy” gibi karakter incelemelerine yakın duran “Joker”, tüm zamanların en kârlı filmleri arasına adını yazdırırken, birçok sinemasever için 2019’un en iyi filmleri arasında yer almayı da başardı.

‘Ulaşılamayacak kadar uzakta olan düşler, sanrılara dönüşüyor’

Todd Phillips‘in yazıp yönettiği film ödül sezonunda adından söz ettirmeye devam ederken, filmin bu başarıya erişmesinde büyük rol oynayan etkileyici senaryosu yayımlandı. Todd Phillips’in Oscar adayı senarist Scott Silver ile birlikte kaleme aldığı senaryo şuradan okunabilir.

Senaryo, Todd Phillips ve Scott Silver’ın alışıldık çizgiroman uyarlamalarından ayrı duran bu film için ortaya koydukları vizyonu açıkladıkları bir önsözle başlıyor:

“Bu hikâye kendine özgü bir evrende geçiyor. Daha önce çıkan DC filmleri ile herhangi bir bağlantısı bulunmuyor.

Bunu klasik bir Warner Bros. filmi olarak görüyoruz. Cesur, içten ve tuhaf bir şekilde eğlenceli; karakterler gerçek dünyada yaşıyor ve ortadaki riskler kişisel.

Her ne kadar filmde belirtilmiyor olsa da bu hikâye geçmişte geçiyor.

Hadi buna 1981 diyelim.

Zor zamanlar. Gotham’daki suç oranları rekor seviyelere ulaşmış durumda. Son altı haftadır devam eden çöp grevi şehrin belini bükmüştür. Ve ‘varlıklılar’ ile ‘yoksullar’ arasındaki ayrım oldukça aşikâr. Ulaşılamayacak kadar uzakta olan düşler, sanrılara dönüşüyor.”

 

Kaynak: FilmLoverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal