Johnny Depp yeni filminde Eugene Smith’i canlandıracak

Johnny Depp yeni filminde Eugene Smith’i canlandıracak

Johnny Depp son projesinde Amerikalı ünlü savaş fotoğrafçısı ve foto muhabiri W. Eugene Smith’i canlandıracak. W. Euegen Smith ve eşi Aileen Mioko Smith tarafından yazılan kitaptan esinlenen ve David D. Kessler tarafından senaryolaştırılan “Minamata” adlı filmin yönetmeni Andrew Levitas.

Johnny Depp’in başrolde olacağı “Minamata”nın çekimlerinin Japonya’da başlaması planlanırken, filmin devamı Sırbistan’da çekilecek. Bağımsız bir drama filmi olan yapımın gösterim tarihi ise henüz belli değil.

Magnum fotoğrafçısı W. Euegen Smith 1918 yılında Kansas’da doğdu. Eğitimine de buradaki bir Katolik okulunda başladı ve 1935 yılında tamamladı. Fotoğraf hayatına foto muhabiri olarak yerel bir gazete olan Wichita Eagle’da başladı, ilk fotoğrafı 15 yaşındayken yayımlandı.1936-1937 yıllarında Indiana Notre Dame Üniversitesi’nde fotoğraf eğitimi aldı.

Eğitiminden sonra Newsweek dergisinin kadrolu fotoğrafçısı oldu.  Sonrasında Life, Collier’s, Harper’s Bazaar gibi yayınlar için fotoğraflar çekti. 1938-1941 yılları arasında Life dergisinde kadrolu fotoğrafçısıdı. 2. Dünya Savaşı sırasında Pasifik Savaşı’nı fotoğrafladı. Yine bu süreçte “Cennet Bahçesine Yürüyüş” fotoğrafını, “Köy Doktoru”, “İspanyol Köyü” ve “Ebe” serilerini çekti. 1955 yılında Magnum fotoğrafçısı oldu.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal