Joaquin Phoenix’ten hayvanların hislerini anlatan yeni film: ‘Gunda’

Joaquin Phoenix’ten hayvanların hislerini anlatan yeni film: ‘Gunda’

Joaquin Phoenix, domuzların duygularıyla ilgili yeni bir filmin baş yapımcısı olduğunu açıkladı.

Ödüllü Rus film yapımcısı Victor Kossakovsky’nin yarattığı “Gunda”, bir domuzun günlük hayatına ve ikisi inek, biri tavuk üç arkadaşına odaklanıyor.

Kossakovsky’nin önceki çalışmaları, dünyanın farklı yerlerindeki su kütlelerini inceleyen 2018 yapımı belgesel “Aquarela”yı içeriyor.

Screen Daily‘e konuşan Phoenix, “Gunda’dan derinlemesine etkilendiğini” söyledi ve insanların hayvan zekasını algılama şeklini değiştireceğini umduğu filmden, “varoluş üzerine içsel bir meditasyon” diye bahsetti.

Phoenix, “Gunda’, hayvan türleri içindeki normalde (ve belki de kasten) bizden gizlenmiş duyarlılığa büyüleyici bir bakış” dedi.

“Meraklı, genç bir domuzun gururu ve saygısı, eğlenmesi ve mutluluğu; zalim bir düzenbazlık karşısında yaşadığı panik, umutsuzluk ve mutlak yenilgi. Bunlar, tüm türlerin kendi yaşamlarındaki olaylara verdiği tepkilerin ve bu olaylarla başa çıkma yollarının benzerliğini gösteriyor.”

Phoenix sözlerine belgeselden “çok önemli ve sanatsal bir film” diye bahsederek devam etti.

45 yaşındaki oyuncu kısa süre önce, Oscar’da doğal kaynaklarımızın “yağmalanması” üzerine konuştuktan iki gün sonra Los Angeles’taki mezbahadan bir inek ve buzağı kurtarırken görüntülenmişti.

Hayvanlar daha sonra çiftlik sığınağı olarak kullanılan tesise nakledilmişti.

 

Kaynak: Independent Türkçe 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal